Для сечостатевої системи та нирок

306 товарів

Профілактика захворювань сечостатевої системи: БАДи та вітаміни для нирок

Захворювання сечостатевої системи, більшість з яких мають хронічний характер, — не рідкість. Функція нирки – фільтрувати кров, очищаючи її від зайвих хімічних сполук і виводити їх в сечу. Після цього сеча, яка містить досить високу концентрацію непотрібних організму сполук, зокрема гормонів, надходить в сечовий міхур, а звідти, через уретру, назовні. У такий спосіб самі нирки і весь сечовивідний шлях постійно зазнають навантаження, контактуючи з потенційно небезпечними речовинами. Крім того, існує ризик інфекції ззовні, а з огляду на те, що життєдіяльність безпосередньо залежить від сечовивідної системи, запальний процес в цій зоні створює небезпеку для всього організму. Чи можна за допомогою БАДів і вітамінів створити такі умови для сечостатевої системи і нирок, які допомагали б підтримувати їхнє здоров'я?

Профілактичні БАДи для сечостатевої системи та нирок

Існує два типи біологічно активних добавок для сечостатевої системи: профілактичні та лікувальні.

Перші створені для профілактики порушень функції органів сечовидільної системи шляхом поліпшення живлення тканин, стимулювання кровопостачання, зміцнення імунітету. До цієї групи належать так звані вітаміни для нирок. Зазвичай це комбіновані вітамінно-мінеральні комплекси. Вважається, що отримавши необхідні речовини, сечостатева система зміцнюється і стає менш схильною до захворювань. Чи так це насправді? І так, і ні. Жоден вітамін або мікроелемент не здатен впливати саме на сечостатеві органи. На відновлення і зміцнення тканин впливають вітаміни А і С. Вітаміни групи В забезпечують обмін речовин в організмі та тканинах, вітамін Е — репродуктивну функцію тощо. Те, наскільки ефективно здатна працювати сечовивідна система, залежить від них, а також від цілого ряду інших факторів. Але всі ці речовини в потрібній кількості людина отримує з їжі, і повноцінне збалансоване харчування діє значно ефективніше, ніж харчові добавки. Приймання синтетичних вітамінів виправдано лише за неможливості забезпечити надходження вітамінів і мікроелементів в організм з харчовими продуктами.

Лікувальні біологічно активні добавки для сечостатевої системи

Такі БАДи в своєму складі містять рослинні компоненти, які надають лікувальну дію, тому їх варто прирівнювати до ліків. Наприклад, препарат «Канефрон Н» містить любисток, розмарин і золототисячник, а до складу засобу «Уролесан» входить олія холодної м'яти, ялиці, екстракти дикої моркви, шишок хмелю і материнки.

Вважається, що препарати з рослинним складом кращі за «хімію», оскільки не мають побічних ефектів: не впливають на кістковий мозок і печінку, не навантажують нирки тощо. Рослинні ліки дійсно діють м'якше, але здатні спричинити алергію частіше, ніж синтетичні. Щоб вони подіяли, потрібен досить тривалий курс. Вони не здатні швидко зняти спазм або знеболювати, тому зазвичай їх призначають як додаткові засоби для доповнення більш сильних препаратів.

Варто знати

  1. Жодні профілактичні БАДи не можуть замінити повноцінне харчування.
  2. Жодні лікувальні біологічно активні добавки для нирок і сечостатевої системи не лікують серйозні захворювання, їх призначають лише як доповнення до основної терапії або як підтримувальний препарат після завершення основного лікування.
  3. Деякі речовини в складі деяких БАДів можуть шкодити ниркам і сечовивідним шляхам. Наприклад, надмірна кількість вітаміну D і кальцію підвищує ризик виникнення сечокам'яної хвороби. Тож людям, схильним до утворення каменів, вони протипоказані.

Приймати біологічно активні добавки самостійно не варто, оскільки є ризик нашкодити здоров'ю і поширити проблему на весь організм. Попри те, що такі препарати вважаються безпечними, їх має призначати фахівець, і приймати їх варто, дотримуючись дозування.