Для кісток та м'язів

137 товарів

Як зміцнити опорно-руховий апарат: вітаміни та мінерали

Кістки, м'язи, суглоби та з'єднувальні елементи (сухожилля та зв'язки) — те, що утворює опорно-руховий апарат. Щодня ми їх дуже навантажуємо. Як перевантаження, так і недостатнє навантаження (гіподинамія) спричиняють порушення функціонування кістково-м’язової системи. Головною умовою нормальної роботи локомоторної системи є рухливий спосіб життя. Крім того, організм має отримувати необхідні для кісткової, м'язової та хрящової тканини речовини в потрібній кількості. Якщо цього немає, страждають всі частини опорно-рухового апарату, але перш за все — хребет, таз і суглоби нижніх кінцівок. Поговоримо про те, які вітаміни потрібні для нормальної роботи суглобів, зв'язок, кісток і м'язів і звідки їх можна отримати.

Мінерали та вітаміни для кісток і м'язів, зв'язок і суглобів

Щоб захистити від руйнування тканини опорно-рухового апарату, потрібно все розмаїття поживних речовин, але є серед них особливо важливі.

Мінерали та вітаміни для твердих тканин

До твердих тканин належать кістка та хрящ.

Мінерали:

 • Кальцій — основний структурний компонент твердих тканин. На нього багаті сир, сардини, кунжут, петрушка.
 • Фосфор — необхідний для синтезу твердих тканин і м'язів, забезпечує засвоєння вітамінів і мінералів. Міститься в насінні, горіхах, рибі, молоці.
 • Магній — потрібен щоб допомагати засвоєнню кальцію і фосфору; багато в соняшниковому та гарбузовому насінні, гречці.
 • Кремній — зміцнює кістки, зв'язки та суглоби, допомагає засвоєнню інших мінералів і вітамінів. Його багато в бобових, ячмені.
 • Цинк — бере участь в утворенні сполучної тканини. Міститься в пшеничних паростках, насінні.
 • Селен — поліпшує засвоєння вітамінів і мінералів. На нього багаті бразильські горіхи, риба, свинина, індичка.

Вітаміни для кісток і суглобів

 • Вітамін А — безпосередньо бере участь в синтезі кісткової та сполучної тканини. Міститься в яловичній і риб'ячій печінці, яєчних жовтках, а провітамін — у моркві, абрикосах, гарбузі.
 • Вітамін Е — гальмує зношування твердих тканин, відновлює їх. Міститься в соняшниковій і кукурудзяній олії, абрикосах, шпинаті.
 • Вітамін D — потрібен для засвоєння кальцію та інших мінералів. Міститься в риб'ячому жирі, яєчному жовтку, яловичій печінці, виробляється в організмі під дією сонця.
 • Вітамін К — одне з його завдань — надавати доступ кальцію до кісток. Є в петрушці, бобових, капусті.

Вітаміни для зміцнення м'язів, сухожиль та зв'язок

До вітамінів для зміцнення м'язів належать: вітаміни Е, D, К, а також:

 • Вітаміни групи В — потрібні для метаболізму всіх тканин. Містяться в яєчних жовтках, дріжджах, гречці, неочищеній олії.
 • Вітамін С — природний протизапальний засіб. Його багато в смородині, шипшині, лимонах. 

М'язам так само, як і твердим тканинам, потрібні мінерали, особливо фосфор, магній і цинк.

БАДи для зміцнення кісток, суглобів, зв'язок і м'язів

Необхідна кількість мінералів і вітамінів для зміцнення кісток, хрящів, м'язів людина отримує з їжі. Як бачимо, велика кількість корисних речовин міститься в овочах, фруктах, насінні, м'ясі, рибі та молочних продуктах, тому вони обов'язково мають входити до складу їжі. Коли людина погано харчується або ослаблена, їй можуть бути рекомендовані БАДи, які містять необхідні речовини. Біологічно активні добавки для кісток іноді також призначають, щоб сприяти відновленню тканин після переломів.

Потрібно знати, що БАД не є ліками, це допоміжний засіб, призначення якого — уникати дефіциту важливих харчових елементів, усувати несприятливі умови, поліпшувати обмін речовин. Це комплексний препарат, до якого мають входити саме ті речовини, яких людині бракує. Вітамінно-мінеральний комплекс не допоможе, якщо є серйозна проблема, наприклад, запальний процес, а при деяких захворюваннях (ревматизм) навіть може нашкодити. Надійний спосіб не помилитися — звернутися до лікаря. Лише фахівець визначить, чи потрібні БАДи і які саме, чи потрібна інша терапія.