Вітаміни та БАД

3354 товарів

Вітаміни та БАДи

Харчування продуктами, вирощеними в умовах нездорової екології, з використанням консервантів, підсилювачів смаку і синтетичних добавок, не дає організму потрібної кількості вітамінів, мінералів, мікроелементів для нормального функціонування.

Щоб підтримувати здоров'я, дієтологи й експерти з краси рекомендують вживати вітаміни та БАДи.

Біологічно активні добавки (БАД) — концентровані натуральні речовини з харчової сировини. Мають біологічне походження (мінеральне, рослинне) або отримані за допомогою хімічного синтезу речовини. У певних дозах надають лікувальний ефект: нормалізують баланс необхідних з'єднань в організмі людини, але не лікують захворювання.

Головні причини вживання вітамінів і біологічно активних добавок:

 • убогість раціону харчування;
 • серйозні гострі або хронічні захворювання;
 • спадкові особливості обміну речовин;
 • вікові зміни.

Класифікація БАДів

Умовно можемо розділити на три великі групи:

 1. Нутрицевтики — білки, жири, вуглеводи, вітаміни, поліненасичені жирні кислоти, мінеральні речовини та мікроелементи, окремі амінокислоти, деякі моно-і дисахариди тощо. Є інгредієнтами, які постійно повинні бути в раціоні.
 2. Використовуються для корекції хімічного складу їжі. З їх допомогою можна відкоригувати харчування, оздоровити організм, профілактувати розвиток різних захворювань.
 3. Парафармацевтики — органічні складові харчових і лікарських рослин, тваринних тканин, продукти моря. Відновлюють та підтримують фізичну активність організму.
 4. Еубіотики — це біфідо-і лактобактерії, які нормалізують мікрофлору шлунково-кишкового тракту, обмежують розмноження хвороботворних мікроорганізмів. Найчастіше такі БАДи застосовують для профілактики та при допоміжній терапії дисбактеріозів.

Чіткого розмежування між групами немає, а сама класифікація БАДів для споживача практичного значення не має, хоча приналежність до певної групи на етикетках вказується частко.

Застосування комплексних вітамінних добавок і БАДів

Застосовувати біологічно активні добавки треба за затвердженою медичним працівником або тренером схемою. Також потрібно слідувати правилам:

 • будь-які зміни дози слід обговорювати з фахівцями;
 • дотримуватися питного режиму;
 • приймати в період, вказаний в інструкції.