Здорове харчування та органічні продукти

249 товарів

Дійсно здорове харчування

Від того, як людина харчується, безпосередньо залежить стан її здоров'я. Звичайно, іноді допустимо вживати не зовсім корисну їжу, але якщо постійно харчуватися неправильно, про здоров'я можна забути: не допоможуть ані тренування, ані вітамінні та мінеральні добавки чи дорогі спа-процедури. Питання лише в тому, яке харчування вважати здоровим?

Здорове харчування: що треба знати

Двадцятирічні дослідження, під час яких вивчали харчові звички, захворювання і тривалість життя людей з 195 країн проводилося з 1997 по 2017 рік. У ньому взяли участь 130 вчених із 40 країн і відповіли на це питання. Головний висновок: харчування, перш за все, має бути збалансованим. Здоровою їжею можна називати лише ту, яка містить всі необхідні для функціонування організму інгредієнти. Жодні продукти, які вважаються шкідливими, не зрівняються у шкідливості з дефіцитом необхідних речовин.

Які продукти шкідливі

Постійно ми чуємо про те, що більшість харчових продуктів, що продають в звичайних магазинах, шкідливі. Овочі та фрукти містять пестициди, м'ясо — антибіотики, вуглеводи та жири, а все інше складається з суцільної небезпечної ​​«хімії». Натомість пропонуються продукти органічні, з префіксом «еко» (тобто екологічні), з натяком на те, що вони натуральні на відміну від інших. Частка сенсу в цьому є, але все не так погано, як здається. Насправді до всіх продуктів, що продаються в офіційних місцях продажу, застосовується сертифікація, всі вони досліджуються на предмет вмісту небезпечних речовин і, якщо не відповідають нормам, до продажу не допускаються. 

Органічні продукти, або натуральні, тобто вирощені без застосування сучасних технологій, поступаються звичайним не лише за зовнішнім виглядом і смаком, а й іноді за харчовою цінністю, однак найчастіше слово «органічні» на пакованні — не більше ніж рекламний трюк.

Дійсно шкідливою ​​за результатами дослідження виявилася сіль, і лише тому, що нею серйозно зловживають, а також цукор у складі солодких газованих напоїв.

Продукти здорового харчування

Без яких продуктів здорове харчування неможливе. Їжа має містити:

  • цільні злаки (каші з них, цільнозерновий хліб);
  • фрукти й овочі (будь-які, незалежно від вмісту цукру або крохмалю);
  • різноманітне насіння і горіхи.

Основу харчування мають становити овочі та риба. Ковбаса, сало, копчена їжа, а також солодощі допустимі, важливо лише ними не зловживати.

Тож харчуйтесь правильно та будьте здорові!