Фітотерапія

960 товарів

Траволікування, або фітотерапія: що про це треба знати

Лікування травами — напевно, найдавніший вид медичної допомоги, і він не втратив своєї актуальності дотепер. Фітотерапія — так з латинської перекладається траволікування. Відрізняють медичну фітотерапію (ботанічна медицина), і традиційну. Перша використовується в офіційній медицині, фітотерапевтичні препарати в цьому випадку приймають як доповнення до основного лікування і призначаються лікарем. Традиційне траволікування виступає як самостійний напрямок, фітотерапевтичні засоби призначає фітотерапевтфахівець з лікування травами.

Фітотерапія: плюси та мінуси

Головним плюсом вважається те, що ліки рослинні в цілому більш збалансовані та менш токсичні, ніж синтетичні. Вони діють м'яко, мають менше небажаних реакцій. Фахівці стверджують, що вони діють на організм в цілому, а не на певні окремі зони, а їхні активні речовини краще взаємодіють з клітинами організму, оскільки утворені в живих клітинах. Важливим фактором є доступність: вартість фітотерапевтичних лікарських засобів значно менша, ніж більшості синтетичних.

Мінусів у фітотерапії теж вдосталь:

  1. Неможливість проконтролювати якість сировини, на відміну від «хімічних» ліків фітотерапевтичні товари не підлягають суворому контролю й сертифікації. Часто з медичною метою збирають трави, які ростуть поблизу великих трас, у промислових зонах, у цьому разі вони містять небезпечні речовини.
  2. Неможливість точно визначити дозування. Кожна лікарська рослина містить безліч хімічних сполук. Кількість кожної залежить від багатьох факторів, наприклад, від того, чи було цвітіння в дощовий або засушливий період. На це не зважають під час виготовлення фітотерапевтичних засобів, але це впливає на їхні властивості.
  3. Багато рослин, що застосовують з лікувальною метою, є отруйними, наприклад, конвалія, наперстянка тощо. Навіть незначне перевищення дози може привести до важкого отруєння і навіть смерті. Водночас існує думка, що на відміну від синтетичних препаратів, фітотерапевтичні дозволено приймати без побоювання будь-коли, у будь-якій кількості та без консультації лікаря.

Терапія у фахівця, ретельне дотримання запропонованої дози та використання лише тих фітотерапевтичних товарів, які були придбані в аптеці, дають змогу звести ризики до мінімуму.

Фітотерапевтичні препарати: на що необхідно зважати

Рослинні ліки діють поступово, вони не надають швидкої дії, для досягнення лікувального ефекту їх потрібно приймати регулярно тривалим курсом. Не варто очікувати від них негайного ефекту, тому якщо є якісь важкий симптом, наприклад, сильний біль, краще вдатися до синтетичного препарату.

Також важно знати, що деякі захворювання неможливо вилікувати за допомогою рослин, наприклад, онкологічні. Терапія рослинними ліками в цьому разі теж іноді використовується, але лише за призначенням лікаря і не замінює протипухлинного лікування.