Дитяче харчування

433 товарів

Смачне, корисне та безпечне дитяче харчування

Годування немовляти — не лише втамування голоду. Це прояв любові та турботи. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує поступово вводити до раціону нові продукти для дитячого харчування як доповнення до молока чи сумішей.

Яким маркам дитячого харчування можна довіряти

Понад половину українського ринку продукції для дітей перших років життя становить імпорт. Такі виробники, як Nutricia, Nestle, Humana, HiPP, Nutrilon, знають про дитяче харчування все. Вони впродовж десятиліть розробляють суміші максимально подібні до грудного молока. Конкуренцію їм становить їжа українських та білоруських торгових марок «Дитина», «Бєллакт», «Малятко». Цілі наукові відділи працюють над створенням якісних і поживних замінників материнського молока та спеціальної їжі для малюків із захворюваннями та патологіями.

Їстівна продукція для малечі

Страви для дітей вирізняються інгредієнтами, рецептами, ступенем фрагментації. Вони також призначені для різних вікових груп. У продажу є:

 • Дитячі суміші. Це штучні аналоги грудного молока — сухі порошки для розведення в воді. Вони розроблені, щоб цілком задовольнити потребу дитини в поживних речовинах у перші місяці життя.
 • Продукція для прикорму, яка містить інгредієнти для поступового та безпечного розширення раціону.
 • Вода для немовлят.

Виробник вказує на упаковці інформацію, з якого віку їжу можна дати дитині, список інгредієнтів, поживну цінність. Для малюків першого пів року життя страви мають консистенцію сметани, їх легко проковтнути. Для дітей від 4–6 місяців обіди вже містять грудочки та шматочки овочів. 

Готові страви

Готові страви дають змогу зекономити час і урізноманітнити меню малюка. Виробники пропонують каші, рибу та м’ясні паштети, фруктові й овочеві пюре, молоко та кисломолочні напої. Вибір неймовірно великий — щодня мами можуть пропонувати дитяті щось смачненьке. Порції невеличкі та розфасовані з огляду на добові потреби дитини.

Спеціальні страви

Сьогодні можна купити дитяче харчування для малюків з особливими потребами. Багато компаній виробляють лінії для дітей з алергією на різні продукти. Часто такі страви складаються лише з одного або двох інгредієнтів. Виробники на етикетках зазвичай чітко вказують потенційні алергени, наприклад, виділяючи їх жирним шрифтом.

До категорії спеціальних та лікувальних продуктів для малюків належать:

 • безмолочна продукція;
 • продукція на основі козячого молока;
 • багатокомпонентні безглютенові та безмолочні каші;
 • продукція зі спеціальними компонентами, необхідними для недоношених немовлят;
 • продукція для дітей із порушенням функції травлення та проблемами виходу газів із травневого тракту (відрижки);
 • продукція для дітей з недостатньою масою тіла;
 • суміші, рекомендовані при нерегулярних випорожненнях;
 • суміші при схильності до запорів;
 • продукція, рекомендована при залізодефіцитних станах.

У міжнародній класифікації харчові продукти поділяються на категорії, відповідно до ступеня ймовірного виникнення алергічної відповіді:

 • Низькоалергенні, що спричиняють алергічну реакцію вкрай рідко, — цвітна капуста, кабачки, сливи, зелені яблука, груші, рис, індичка, свинина.
 • Середньої алергічної дії — капуста броколі, зелений горошок, картопля, гарбуз, банани, персики, курка та м'ясо ягняти.
 • Високоалергічні — лактоза та галактоза (молочний цукор і його похідні), білок коров'ячого молока, мед, курячі яйця, пшениця (глютен), риба та морепродукти, горіхи, цитрусові, соя, полуниця, помідори, всі овочі та фрукти яскравого кольору, какао, кава та гриби.

Технологія виготовлення

Виробники їжі для малюків величезну увагу приділяють контролю якості сировини та готової продукції, правильній консистенції та смаку. Готові суміші не псуються і вирізняються тривалим терміном зберігання. Це обумовлено способом приготування, який захищає їх від розвитку бактерій.

М'ясо, овочі та фрукти перевіряються на вміст вітамінів і мінералів, тому їжа має збалансований склад білків, жирів і вуглеводів, дає енергію для росту та розвитку. Товари підтверджені сертифікатами якості та відповідають міжнародним стандартам безпеки.