Дитяча гігієна та догляд

1031 товарів

Безпечні та ефективні засоби гігієни для дітей

В перші роки життя, в період інтенсивного росту організму формується імунітет малюка, тому дуже важливо, щоб дитина отримувала належний догляд. Регулярні гігієнічні процедури — це один із ключових елементів підтримання здоров’я. Сучасним батькам доступний широкий асортимент засобів гігієни для дітей: мило, бальзами, креми, лосьйони, пудри та присипки, зубні пасти, серветки, шампуні, піни для ванн.

Засоби гігієни для новонароджених: особливості та відмінності від косметики для дорослих

Ключом до правильного догляду за малюком є обережність, делікатність та регулярність. Шкіра дитини чутлива до кожного дотику. Дитячі засоби гігієни не провокують подразнень, бо не мають у своєму складі агресивних хімічних компонентів.

Згідно з міжнародними стандартами в якості жировій основі в кремі для малечі повинні бути гліцерин, ланолін і натуральні олії. У рецепті припускається наявність спеціальних домішок: желеутворювальних речовин, загусників, вітамінів і біологічно активних домішок, зокрема, настоїв і екстрактів лікарських рослин, фосфоліпідів, колагену. Категорично не заборонені токсичні, сенсибілізаційні та подразнювальні компоненти. Особлива увага приділяється якості сировини.

Відрізняється також технологія виготовлення. Вона обумовлена структурно-анатомічними відмінностями шкіри малюків і швидкістю процесів, які в ній відбуваються. У немовлят вище ступінь абсорбції, але при цьому вони менше пітніють, товщина шкірного покриву дуже тонка, сама шкіра крихка, але містить високу кількість ліпідів. До того ж у немовлят слабо розвинений захисний роговий поверхневий шар і недостатньо сильний місцевий імунітет. Все це спонукає до виникнення попрілостей і запалень, тому головне призначення крему для малюків — створення додаткового захисного бар'єру.

Креми для малечі

Відповідно до міжнародної стандартизації дитячий крем може бути:

  • Жировий. Захисний крем, в якому є жирова основа, в якій розчинені домішки. Досить жирний, використовується при подразненнях, попрілостях, а також взимку, щоб захистити ніжну шкіру від вітру та морозу.
  • Емульсійний. Це всі креми для щоденного догляду. Їхня основа — це однорідна дисперсна емульсія з жирової фази та води в різних пропорціях. Вони легкі, швидко вбираються в шкіру. Такі продукти містять у своєму складі очищувальні, зволожувальні, антибактеріальні компоненти.
  • Спеціальний. Наприклад, для масажу або засмаги. Останній захищає дитину від ультрафіолетового випромінювання. Оптимальний захист забезпечують продукти з фільтром SPF 30–50. Крем потрібно наносити на шкіру дитини за 30 хвилин до виходу на вулицю.

Креми можуть бути рідкими або густими, у вигляді молочка чи вершків, гелів і желе. Якщо в складі крему є газ, продукт може бути у форматі аерозолю, піни або мусу.

Косметичні креми для дітей впливають виключно на верхній шар епідермісу. Суміші, які здатні проникати глибоко в дерму, належать не до косметичних засобів, а до лікарських препаратів.

Продукція для купання

Чудові пузирчики викликають захоплення й делікатно очищують. З ними весело приймати ванну та легко перетворити буденне купання на захопливу гру. Ніжні бульбашки можна зробити за допомогою продуктів, призначених для спінювання. М’які гелі, шампуні та лосьйони з безпечним складом не подразнюють очей, не викликають сухість. Ними можна помити і волосся малюка, і його тільце.

Мило

На відміну від дорослого, мило для найменших не має в складі барвників та ароматичних віддушок. Рівень кислотності складає pH 7–8, тобто максимально приближений до нейтральних показників. Завдяки невеликій кількості лугу, дитяче мильце дає небагато піни, але добре очищує та не руйнує захисну жирову плівку на чутливій шкірі.

Косметична продукція для догляду та живлення

Після ванни малечу можна намастити молочком або лосьйоном. Ці засоби гігієни для новонароджених миттєво всмоктуються шкірою, не залишають слідів, відновлюють та нормалізують водно-ліпідний баланс, захищають епідерміс.

Олійка для малюків створює тоненьку захисну плівку, допомагає підтримувати оптимальний рівень вологи, живить ніжну шкіру, містить натуральні інгредієнти та вітамін Е.

Дитяча гігієна — це дієвий спосіб підтримання здоров’я дитини в благотворному стані. Товари для немовлят розроблені для захисту та зміцнення ніжної чутливої шкіри малюків. При виробництві використовують натуральні інгредієнти та високоякісну сировину, а характеристики безпечності підтверджуються сертифікатами якості.