Перев'язувальні матеріали

723 товарів

Безпека гігієнічних і косметичних процедур з професійними перев’язувальними матеріалами

Продукцію цієї категорії використовують під час лікування всіх видів ран і пошкоджень шкіри. Такі матеріали також годяться для багатьох гігієнічних і косметичних процедур. Мікробіологічна чистота — основа безпеки та захисту пораненої поверхні. Кожна з медичних пов’язок має спеціальне призначення. На додаток до марлі та бинтів виробники пропонують:

  • антисептичні хустинки, які ідеально підходять для надання першої допомоги;
  • охолоджувальні бинти, що використовують для лікування забоїв і травм;
  • неткані та тканинні пластирі (деякі з яких прискорюють навіть регенерацію шкіри);
  • серветки для дезінфекції, які просочені спиртом;
  • ватні спонжі для нанесення ліків та косметичних процедур.

В аптеці є безліч медичних перев’язувальних матеріалів, які використовують для захисту ран або деяких зон шкіри з опіками, зупинки кровотечі тощо. Вони недорогі та прості в використанні.

Пов'язка — це виріб, що захищає рани, опіки, порізи від негативного впливу довкілля і запобігає подальшому зараженню. Він не лише покриває поранення, а й містить лікарські речовини, які мають антибактеріальні властивості, що прискорюють загоєння.

Медичні пов’язки: типи й особливості

Захисні вироби можна поділити на безліч груп за призначенням та властивостями. 

Перев’язувальні матеріали бувають:

  • стерильні;
  • нестерильні. 

Варто знати, що абсолютно всі перев'язувальні засоби стерилізують на заводах у процесі виготовлення та перед пакуванням. Процес знищення бактерій може бути:

  • хімічним, який полягає в обробленні виробів стерилізувальним газом (оксидом етилену);
  • радіаційним, під час якого використовується іонізувальне випромінювання. 

Паковання позначається певним відповідним символом — EO (етиленоксид, від англ. ethylene oxide) або — R (іонізувальне випромінювання, від англ. radiation).

Найпопулярнішою сировиною для цієї категорії довгі роки залишається бавовна. Перев’язувальні матеріали з натуральної бавовняної тканини забезпечують циркуляцію повітря, прискорюють загоєння і одночасно захищають рану від зовнішніх подразників.

Спеціальне приладдя для лікування саден та пролежнів

Для гнійних і великих ран, що заживають довго та з ускладненнями, використовують спеціальні комбіновані засоби для перев’язки. Вироби з підвищеним ступенем абсорбції стануть у пригоді під час лікування виразок, опіків, діабетичної стопи або пролежнів.

Пластирі та клейкі лікарські стрічки

Традиційною популярністю використовується пластир. Він продається у вигляді котушок або окремих наліпок різного розміру. Медичний матеріал призначений для прикриття шкіри на місці садна, порізу, мозолів. Гігроскопічний матеріал можна доповнювати абсорбувальним картриджем. Пластирі захищають шкіру від патогенних мікроорганізмів, забезпечують вільний повітрообмін та ізолюють пошкоджену зону.

Для закріплення перев’язки часто використовують клейкі стрічки. Їхнє завдання — зафіксувати тампон. Клейкі стрічки вирізняються високою водостійкістю — навіть після багаторазового змочування матеріал не відшаровується від шкіри. Ранові пов'язки, захищені клейкими стрічками, більш довговічні.