Тонометри

150 товарів

Автоматичні та механічні тонометри: принцип дії, плюси й мінуси

За даними ВООЗ, на гіпертонію страждає близько одного мільярда людей у ​​світі. Якщо ви стикалися з такими проблемами, то, найімовірніше, отримаєте або вже отримали від лікаря рекомендацію постійно контролювати свій артеріальний тиск. Для цього знадобиться тонометр — прилад для вимірювання тиску

Які бувають тонометри 

Всі моделі поділяються на три види:

  • механічні;
  • напівавтоматичні;
  • автоматичні.

Поговоримо докладніше про кожен.

Механічний апарат для вимірювання тиску — це класичний тонометр, який коштує недорого, тому найбільш популярний.

Вимірювання тиску здійснюється на плечовій артерії за методом Короткова. На руку накладається пневматична манжета, яка поступово стискає артерію. Після того як манжету застебнули на руці, за допомогою спеціальної груші в неї треба закачати повітря, щоб вона стиснулася. 

Тоді, коли пульсові удари або тони Короткова, більше не визначаються, тиск у манжеті зменшують, випускаючи повітря, і одночасно стежать за шкалою за допомогою фонендоскопа. Щойно виникає перший тон, фіксується показник — систолічний, який ще називають серцевим. Манжета повільно розтискається, кров в артерії пульсує, і в момент, коли чується останній тон, фіксується другий показник — діастолічний або судинний. У результаті виходить подвійний показник систолічного та діастолічного тиску й інтервалу між ними, який також має значення.

Вимірювати тиск за допомогою механічного пристрою нескладно, але все одно потрібні певні навички, а також, що дуже важливо, гарний слух і гострий зір. 

У таких апаратів є недоліки:

  1. Складно виміряти тиск самому собі, і навіть якщо ви не страждаєте порушеннями слуху та зору, це потребує певних навичок, але й у цьому разі велика ймовірність похибки. Також, якщо ви погано почуваєтеся, наприклад, відчуваєте запаморочення, вам буде дуже важко, а, можливо, ви й взагалі не зможете виміряти тиск. 
  2. Поступово знижується точність вимірювання, тому апарат необхідно періодично калібрувати, інакше відхилення неминучі.

Напівавтоматичні моделі

Принцип дії напівавтоматичного вимірювача тиску — фіксування і оброблення звукової хвилі, яка утворюється серцевими скороченнями; це так званий осцилометричний метод. Вимірювання проводиться на променевій артерії. Манжета накладається на зап’ястя, де найкраще намацується пульс, повітря нагнітається за допомогою груші, як і в механічному пристрої. Напівавтоматичний прилад для вимірювання тиску має дисплей, на який виводяться систолічний і діастолічний показники та частота пульсу. Вимірювання відбувається без участі людини.

Переваги:

  1. Усувається людський фактор, тому гострота зору та слуху людини не є індикатором точності вимірювання.
  2. Апарат має блок пам'яті, у якому зберігаються показники тиску за певний період часу, ця функція полегшує контроль.
  3. За умови правильної експлуатації погрішність вимірювання вкрай невелика, перебуває в межах статистичної похибки.

Автоматичний тонометр для вимірювання тиску

Автоматичний апарат для вимірювання тиску працює за таким принципом, що й напівавтоматичний, але нагнітати повітря в манжету не потрібно, прилад стискає її самостійно, досить натиснути кнопку.

Підсумуємо. Які ж тонометри для вимірювання тиску найкращі ? Отже, найдешевший варіант — механічний, найзручніший — автоматичний, а напівавтоматичний — компроміс між ними. Тепер, знаючи про медичні прилади майже все, ви неодмінно виберете відповідний апарат вимірювання артеріального тиску.