Термометри

0 товарів

Медичні термометри: види та особливості

Найпростіший прилад, за допомогою якого ми можемо діагностувати захворювання, — термометр. Звичайно, цього недостатньо, але саме підвищена температура найчастіше сигналізує про порушення в роботі організму. Тому медичні термометри мають бути в кожній оселі.

Види

Аптеки пропонують наступні види термометрів для вимірювання температури тіла:

 • ртутні;
 • галінстанові;
 • електронні;
 • інфрачервоні.

Різниця між ними полягає не лише у принципі дії та ціні, а й у точності показників.

Який градусник для виміру температури тіла краще

У кожного типу є свої плюси та мінуси. Зваживши їх, кожен може вибрати відповідний та зручний варіант.

Ртутний

Це запаяна з обох кінців скляна трубка, всередині якої є резервуар з ртуттю. На трубці є шкала, на якій відзначені градуси за Цельсієм. Завдяки нагріванню ртуть розширюється та рухається всередині резервуара, досягаючи максимуму протягом 5–10 хвилин. Щоб повернути ртуть в початкове положення, пристрій потрібно струсити.

До переваг ртутних приладів належить дешевизна і точність вимірювання, до мінусів — токсичність ртуті. Розлиту ртуть зібрати важко, а пари її отруйні, тому проводять демеркуризацію: хімічно чи механічно знешкоджують ртуть й утилізують предмети та речі, що з нею контактували, аби запобігти отруєнню людей та тварин.

Галінстановий

Принцип дії та точність, як у ртутного, але замість ртуті містить нешкідливий галінстан (суміш трьох металів — галію, індію та олова, або стануму). Є мінус — галінстан менш рухливий та чутливий до тепла: градусник потрібно сильно притиснути до тіла, щоб отримати точні показники, а потім докласти зусиль, щоб збити до вихідних значень.

Електронний

Це пластиковий корпус з дисплеєм, на який виводиться результат. Повністю безпечний, тому що не містить токсичних речовин і не може розбитися. Для вимірювання температури тіла термометр достатньо потримати 1–3 хвилини (залежно від моделі), після закінчення прозвучить сигнал. Результати зберігаються в пам'яті, що дозволяє відслідкувати коливання температури до одужання.

Є й мінуси:

 1. Перш ніж дезінфікувати такий пристрій, слід з'ясувати, чи є він водонепроникним. Якщо ні, то мити з милом таку модель не можна — лише протерти спиртом після використання.
 2. Точність нижча за ртутний прилад. Щоб зменшити похибку, краще вимірювати температуру в порожнині рота.
 3. Якщо вимірювати звичайним способом, під пахвою, потрібно тримати на 1–3 хвилини довше, але за кілька хвилин після сигналу прилад автоматично вимикається. Якщо це сталося, його можна знов увімкнути та подивитися результат, який зберігся в пам'яті, тому це не критично, але й не зовсім зручно.
 4. Періодично потрібно змінювати батарейку, а це може трапитися у недоречний момент.
 5. Дорого коштує.

Інфрачервоний

Особливість інфрачервоного пристрою в тому, що температура вимірюється швидко та безконтактним способом: достатньо на 1–2 секунди направити його на певні точки тіла (вушну раковину, лоб або скроню). Це дуже зручно, коли треба виміряти температуру малюкам. Показники виводяться на дисплей, певна їх кількість зберігається в пам'яті.

Але й інфрачервоний пристрій має недоліки:

 1. Досить велика похибка (до 0,5 °С). Щоб її зменшити, необхідно декілька разів поміряти та вивести середнє арифметичне значення.
 2. Необхідно змінювати батарейку.
 3. Висока ціна — він найдорожчий серед вищезгаданих.

Залишається визначитися що важливіше — точність, безпека чи швидкість, а після вибрати потрібний термометр.