Інгалятори

79 товарів

Якими бувають інгалятори і як не помилитися з вибором

Інгалятори — це пристрої, призначені для постачання ліків безпосередньо в дихальні шляхи. Ще їх називають небулайзерами (від лат. nebula — туман, хмарка), оскільки вони перетворюють речовину на аерозоль.

Їх переваги:

  1. Лікувальний засіб не впливає на весь організм, а діє в осередку запалення. 
  2. Для досягнення лікувального ефекту потрібна менша доза.
  3. Ліки починають діяти відразу.

З чого складається

Це пристрій з чашою для лікувального розчину, насадкою для вдихання пари/аерозолю (у комплект входить маска, а в деяких моделях і мундштук), а також розпилювачем, компресором або нагрівальним елементом, залежно від типу апарату, та блоком живлення.

Після використання прилад необхідно розібрати та дезінфікувати так, як зазначено інструкції. Зверніть увагу: деяке комплектовання не варто піддавати вологій обробці.

Види й особливості

Парові

Це прилади, що діють завдяки нагріванню лікувального розчину до пари. Застосовують їх лише для лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, оскільки великі часточки пари не проникають вглиб слизової оболонки ротоглотки. За їхньою допомогою лікують риніт (нежить) і запалене горло. Парові вироби мають обмеження:

  • не рекомендовані для дітей через ризик зазнати опіків слизової оболонки дихальних шляхів;
  • не можна використовувати, якщо температура тіла підвищена;
  • більшість лікарських засобів під час нагрівання втрачають ефективність.

Компресорні

Діють у такий спосіб: повітряний потік, створюваний компресором, проходить через камеру з ліками і виштовхує його через маленькі отвори, утворюючи аерозоль. Компресорні інгалятори підходять практично для будь-яких засобів, а деякі моделі дають змогу варіювати розмір мікрочасточок аерозолю: що менші вони, то глибше в дихальні шляхи потрапляють. Недоліки: великий розмір і шум під час роботи. Компресорні небулайзери зазвичай використовують в медичних установах.

Ультразвукові

Ультразвук утворює аерозоль із лікувального розчину. Це дає змогу отримати дуже тонку суспензію, яка потрапляє дуже глибоко. Проте, серйозне обмеження полягає в тому, що ультразвук руйнує багато лікарських препаратів, наприклад, антибіотики та гормональні протизапальні засоби. До переваг приладу належать: безшумність роботи, невеликий розмір.

Меш-небулайзери

Електронно-сітчасті, або меш-інгалятори, створюють лікарський аерозоль методом низькочастотного розпилення. Вони не руйнують препарати, безшумні та створюють мікрочасточки, здатні проникати дуже глибоко в дихальні шляхи, тому за їхньою допомогою лікується не лише застуда, а й гайморит і пневмонія.

Характеристика дитячих інгаляторів

Щоб дитина не нудьгувала під час лікування, небулайзер виготовляють у вигляді іграшок: звірятко, грибок, кораблик. Курс лікування кашлю та нежитю за допомогою дитячих інгаляторів допомагає розріджувати мокротиння і водночас прискорює одужання (для цього, наприклад, підійде ультразвуковий апарат). Для лікування бронхіальної астми знадобиться компресорний або меш-апарат.