Глюкометри

94 товарів

Домашні індивідуальні глюкометри 

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі на діабет страждають понад 400 мільйонів осіб. На жаль, діабет — невиліковна хвороба. Але здорове харчування, помірна регулярна фізична активність дає змогу зменшити симптоми, стримувати та контролювати розвиток недугу.

Глюкометр — портативний медичний апарат для вимірювання рівня цукру в крові. Надзвичайно компактний за розмірами та простий у використанні, він став обов’язковим «атрибутом» домашньої аптечки людини, хворої на діабет. Спеціальна конструкція дає можливість легко провести процедуру та миттєво отримати результат. У такий спосіб легко проводити домашній моніторинг без потреби у відвідуванні лабораторії лікарні.

Принцип роботи

Домашній глюкометр вирізняється компактним розміром і малою вагою. Вимірювання цукру в крові досить проста процедура:

 • треба увімкнути пристрій;
 • вставити тест-смужку;
 • проколоти подушечку пальця скарифікатором;
 • нанести краплю крові на відповідне місце;
 • запам’ятати або записати результат у щоденник.

Залежно від конструкції рівень глюкози визначається двома способами:

 • за допомогою фотохімічного методу, коли прилад реєструє кількість відбитого світла залежно від зміни кольору тестового поля;
 • електрохімічним методом, при якому фіксується інтенсивність мікровідхилень електричного струму, що протікає через реактивне поле електроду.

Пристрій показує результат у числовій формі. Людина може бачити показник на екрані.

Глюкометри: види, використання 

Маленький діагностичний інструмент розроблений для домашнього використання діабетиками. Завдяки регулярним аналізам вони мають змогу контролювати ефективність лікування та швидко реагувати на коливання концентрації глюкози.

Для використання глюкометру немає жодних перешкод, протипоказань або побічних дій. Пристрій призначений для людей, яким вже діагностований діабет, а також тих, у кого є генетична схильність або ризик виникнення діабету на фоні інших захворювань.

Апарат також стане у пригоді вагітним жінкам, організм яких не в змозі виробляти та використовувати весь інсулін. Такий стан називають гестаційним діабетом. Пристрій дає змогу слідкувати за рівнем цукру в крові відразу після їжі, щоб оцінити ефективність правильного харчування.

Домашній прилад для вимірювання цукру в крові — це функціональність і простота експлуатації. У продажу є багато різних пристроїв, які відрізняються дизайном, розмірами, діагоналлю екрану, вагою, комплектацією, додатковими функціями. Деякі прилади мають великий об’єм внутрішньої пам’яті та широкий діапазон налаштувань. Існують моделі з можливістю автоматичного вилучення індикаторної пластини.

Пацієнтам з діабетом 1 типу, які потребують регулярних щоденних вимірювань, стануть у пригоді моделі, які зберігають показники в пам’яті. Деякі виробники оформлюють статистику в графіки, завдяки яким дуже зручно слідкувати за відхиленнями.

Тим, кому достатньо проводити аналіз раз на тиждень, варто звернути увагу на моделі зі звуковим оповіщенням. Такий глюкометр нагадуватиме власнику про необхідність провести процедуру.

Сучасні моделі не лише визначають рівень глюкози, а ще й під’єднуються до комп’ютера за допомогою USB-кабелю та передають інформацію через бездротовий протокол зв’язку Bluetooth або Wi-Fi. Це дає змогу друкувати результати, зберігати їх у зручній формі та передати на перевірку лікарю.

Наскільки точні результати портативних глюкометрів

Кожен апарат проходить штатне заводське калібрування та сертифікується на відповідність міжнародним стандартам безпеки та якості. Однак користувачі мають знати, що існує безліч факторів, які можуть вплинути на точність показників і призвести до похибки. 

Важливо:

 1. Роботу з новим пристроєм завжди потрібно починати з вивчення інформації від виробника. 
 2. Вибирати тест-смужки, відповідні до вашої моделі.
 3. Перед початком роботи ретельно вимити руки в теплій воді з милом, але не варто витирати пальці спиртом або дезінфікувальним засобом до процедури.
 4. Проводити маніпуляцію на достатній відстані від джерел електромагнітного випромінювання.