Дарсонваль

Дарсонваль і дарсонвалізація

Свіжа та пружна шкіра — показник не лише молодості та краси, а й здоров'я. Є багато способів догляду за шкірою, але дарсонвалізація серед них посідає особливе місце, тому що дія її не лише косметична, а й лікувально-профілактична.

Що таке дарсонвалізація

Дарсонвалізація — фізіотерапевтичний метод, під час якого на поверхневі тканини організму впливає змінний струм високої напруги та високої частоти, але слабкої потужності, який в місці впливу стимулює обмінні процеси, покращує кровообіг і лімфотік, дезінфікує і знеболює. Це дає змогу не лише поліпшити стан шкіри, а й лікувати деякі захворювання, наприклад, вугри або варикоз нижніх кінцівок на ранній стадії.

Метод відкрив у 19 столітті французький фізіолог д'Арсонваль, на честь нього названо прилад, за допомогою якого проводиться дарсонвалізація.

Види та призначення приладу Дарсонваль 

Випускають портативні пристрої, які зручно використовувати в домашніх умовах, наприклад, вітчизняний Дарсонваль Корона. Його комплектація, крім власне приладу (генератор, трансформатор, шнур) та інструкції до нього, вміщує три скляних насадки-електроди:

 • порожнинну — використовується для лікувальних процедур, наприклад, при ангіні або геморої;
 • грибоподібну — для шкіри обличчя;
 • гребінчасту — для волосистої частини шкіри голови.

Дарсонваль: принцип дії

Апарат Дарсонваль виробляє електричний імпульс, який проникає в поверхневі тканини, але не руйнує їх.

Дієвими факторами електричного розряду є:

 • низькочастотний ультразвук;
 • інфрачервоне випромінювання;
 • тепло;
 • озон.

Напругу регулюють залежно від того, який режим потрібен. За мінімальної напруги (відчувається легке поколювання) забезпечується тонізувальний і омолоджувальний ефект, за умови більшої інтенсивності (поколювання, пощипування, легке печіння) — не лише тонізувальний, а й дезінфікувальний. 

Дарсонвалізація стимулює ріст волосся і з цією метою її застосовують на волосистій шкірі голови, але цей ефект необхідно враховувати, проводячи оброблення шкіри обличчя, оскільки стимуляція волосяних фокілулів на деяких зонах може бути небажаною.

Способи проведення процедури

Існує два способи дарсонвалізації: контактний і безконтактний (дистанційний).

Контактний

Шкіра очищається, на неї наноситься живильний крем, щоб насадка краще ковзала. Після цього електрод прикладають до шкіри та, налаштувавши необхідний режим, рухають за масажними лініями.

Метод використовується для нормалізації виділення шкірного сала, підвищення еластичності шкіри, надає антивіковий ефект.

Безконтактний

Прилад Дарсонваль розміщують на невеликій (2–5 мм) відстані від чистої та сухої шкіри, він генерує іскровий розряд. У такий спосіб лікують невралгію, варикоз, стимулюють загоєння ран, розсмоктування синців. Озон, що виділяється одночасно, забезпечує виражену бактерицидну дію.

Тривалість і частота

Процедури роблять щодня, через день, або один раз на тиждень, залежно від мети. Курс становить від 3 до 12 процедур тривалістю від 5 до 15 (але не більше 20) хвилин, час рекомендовано збільшувати поступово: спочатку дві по 5 хвилин, наступні дві-три — по 10, решта — по 15.

Протипоказання

Дарсонвалізація, не зважаючи на те, що вплив змінного струму поверхневий і слабкий, не рекомендована у разі:

 • вагітності;
 • захворювань щитовидної залози;
 • онкологічних захворювань;
 • епілепсії.

Якщо ви страждаєте на хронічне захворювання, перед тим як використовувати Дарсонваль, проконсультуйтеся з лікарем.