Догляд за хворим

195 товарів

Правила особистої гігієни та догляд за хворими

Довгостроковий догляд за хворим потребує багато часу та турботи. Терпляча та цілеспрямована сумісна робота, регулярні фізіотерапевтичні процедури, виконання рекомендацій лікаря сприяють підтриманню м’язів у тонусі, стимулюють мікроциркуляцію крові, покращують роботу шлунку та кишкового тракту, скорочують термін лікування та реабілітації.

Подушки та матраци проти пролежнів

Тривалий тиск на тканини тіла спричиняє порушення кровообігу та утворення некротичних виразок — пролежнів. Запобігти розвитку ускладнень допоможуть спеціальні засоби догляду за хворим. У продажу є спеціальні матраци та подушки. Завдяки особливій конструкції та наповненню вони стимулюють мікроциркуляцію крові всіх ділянок тіла.

Дизайн багатьох матраців адаптований під реабілітаційне ліжко, а зниження тиску на м'які тканини відбувається завдяки розподіленню навантаження або циклічної зміни опорних точок.

Матраци проти пролежнів поділяють на:

  • моделі профілактичного типу для короткострокового лікування, що не перевищує 4–6 тижнів, — бульбашкові та поролонові варіанти.
  • матраци трубчастого типу, що орієнтовані на догляд за лежачим хворим.

Медичні реабілітаційні ліжка

Професійне ліжко істотно полегшує піклування за пацієнтом. Воно може мати механічне або електричне регулювання. Спеціальна штанга дає змогу підтягнутися за допомогою рук, а бильця захищають падіння. Ліжка на коліщатках легко пересувати по кімнаті, а гальма надійно фіксують їх у необхідному місці.

Абсорбувальні засоби

На ринку в широкому асортименті представлені абсорбувальні предмети догляду за лежачим хворим: урологічні вкладки, анатомічні підгузки, поглинальні труси тощо.  

Вологопоглинальні вироби безпечні для шкіри та не спричиняють сенсибілізацію або подразнення. Вони не містять латексу, зручні у використанні, запобігають появі неприємних запахів. 

Завдяки особливостям дизайну та спеціальному розподільному нетканому матеріалу забезпечується рідини швидко та рівномірно розподіляється. Внутрішні гідрофобні бічні бар’єри унеможливлюють дискомфорт від протікання, а поясні прорізи, зручні адгезивні застібки, еластичні елементи конструкції забезпечують щільне прилягання до тіла.

Для щоденного догляду за тілом  

Під час піклування за тяжкохворим надзвичайно важливо підтримувати високий рівень гігієни. Вмивання, зволоження шкіри, захист від подразнень — найважливіші заходи профілактики пролежнів.

Сучасна фармакологічна промисловість пропонує великий вибір дієвих та зручних у використанні продуктів. Виробники часто пропонують цілі серії, де продукти доповнюють один одного. У асортименті:

  • делікатні очищувальні засоби;
  • продукція для загальної та інтимної гігієни, що захищає шкіру від запалень;
  • креми з активними компонентами, що поглинають запах, особливо рекомендовані хворим із обмеженою рухливістю та нетриманням;
  • емульсії, що пом’якшують ороговілий епідерміс;
  • гелі, що стимулюють кровообіг і усувають напруження м'язів;
  • олії для масажу;
  • препарати для миття тіла та волосся без мила.

Аксесуари

Килимки зі слизькою поверхнею дають змогу легко переміщати хвору людину, не напружуючи м’язи, що значно знижує навантаження на хребет та руки.

Зайняти зручне положення допомагають численні пристосування для підтримки тіла. Їх можна купити в вигляді трикутників, клинів, кілець і напівкілець з легких пінних матеріалів. Диски та клини з пінополіуретану, надувні диски, губчасті моделі кладуть під лікті, коліна, щиколотки, стегна та сідниці.