Сечогінні засоби

89 товарів

Сечогінні засоби

Діуретики — сечогінні засоби, що застосовуються в різних напрямках медицини. У кардіології ліки призначають для зниження набряків і зменшення артеріального тиску, в урології — для виведення надлишків рідини з організму, в практиці невідкладної допомоги — для видалення токсинів з організму. Деякі спортсмени й ті, хто бажає позбавитися зайвої ваги, використовують сечогінні засоби для схуднення, але це не зовсім виправдане рішення.

Річ у тім, що разом з рідиною з організму вимивається калій, магній та інші речовини, які необхідні для забезпечення нормальної роботи серця та м'язової системи. Крім того, сечогінні засоби не розщеплюють ліпіди, тому не можуть сприяти зменшенню маси баластного жиру.

Принцип дії сечогінних засобів

Дія більшості фармакологічних препаратів пов'язана з їх здатністю припиняти процес зворотного всмоктування електролітів в ниркових канальцях. Збільшений синтез електролітів обумовлює інтенсивне виведення рідини з організму. Інші важливі властивості діуретиків:

  • видалення з організму надлишків натрію (актуально для пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю);
  • розширення судин;
  • виведення шкідливих продуктів розпаду ліків (антибіотиків, НПЗЗ, анальгетиків тощо).

За кількістю вимивання натрію препарати діляться на три групи: високоефективні (до 15% речовини), з помірною активністю (до 10%), малоефективні (до 5% відповідно).

За механізмом впливу ліки класифікують так:

  • блокатори зворотного всмоктування електролітів в ниркових канальцях (найбільш поширені засоби цієї групи — «Клопамід», «Індапамід», «Фуросемід», «Буметанід»);
  • інгібітори карбоангідрази («Діакарб»);
  • калійзберігаючі діуретики, антагоністи мінералокортикоїдних рецепторів («Верошпирон», «Альдактон»);
  • осмотичні препарати («Манитол»).

Після прийому діуретиків поліпшується тонус судин, знижується потреба міокарда в кисні внаслідок зниження навантаження на лівий шлуночок серця й активізації мікроциркуляції в нирках. Більшість діуретиків має властивість розслабляти гладку мускулатуру органів дихання та жовчовивідних шляхів, завдяки чому усуваються м'язові спазми.

Тіазиди та споріднені сечогінні засоби призначають для зниження внутрішньочерепного та внутрішньоочного тиску, запобігання загрози інсульту, полегшення загального стану за будь-яких форм набряклості.

Щоб запобігати вимиванню калію з організму, препарати призначають одночасно з кальцієвмісними засобами. Ліки протипоказані при виражених формах ниркової недостатності, дефіциті калію в організмі, шлуночковій аритмії. З обережністю приймають рішення про призначення діуретиків пацієнтам, які приймають серцеві глікозиди.

Вагітним жінкам категорично заборонено приймати діуретики без рекомендацій лікаря, зокрема й народні засоби. Тільки фахівець може прийняти рішення про призначення щадних препаратів, якщо виникне загроза здоров'ю жінки та дитини.

Натуральні діуретики

У перелік натуральних діуретиків входять деякі види рослин (петрушка, кропива, насіння кропу, селера), фрукти (кавун, абрикос), ягоди (брусниця, полуниця, журавлина). При включенні в раціон перерахованих продуктів і дотримання дієти спостерігається загальне поліпшення самопочуття, нормалізація показників артеріального тиску, при цьому відсутні небажані ефекти.

Хороший ефект дають сечогінні чаї на основі ромашки та м'яти, настої шипшини та березових бруньок. Корисні фітопрепарати приймають курсами, щоб виключити ймовірність вимивання мікроелементів з організму.

В інтернет-аптеці «Клікіс» ви можете купити сечогінні засоби з доставкою в будь-який регіону України. У каталозі представлені трави, фіточаї, діуретики різних типів, що випускаються українськими та закордонними компаніями. Мінімальна вартість, широкий асортимент сертифікованих ліків, оперативна адресна доставка — наші надійні гарантії.

Скористайтеся консультацією онлайн-експерта, якщо необхідно підібрати діуретик для вагітних, аналог дорогих ліків або отримати розширену інформацію. Ми завжди приходимо на допомогу в пошуку ліків, надаємо пільги постійним клієнтам, розширюємо асортимент популярних ліків!