Антибактеріальні препарати для лікування гінекологічних захворювань

231 товарів

Як вибирають антибактеріальний препарат для лікування гінекологічних захворювань

Антибіотики — основні лікарські засоби, що застосовуються при лікуванні інфекцій, незалежно від їх локалізації в організмі. Вибір антибактеріального препарату при діагностуванні інфекційного процесу в органах малого таза заснований на визначенні типу збудників і встановленні масштабу запального процесу.

Спочатку необхідно встановити причину, що викликала запальний процес в жіночих статевих органах, визначити характер протікання хвороби, провести тестування на реакцію до активної речовини (деякі антибіотики та протизапальні препарати можуть викликати алергію). Після встановлення точної клінічної картини складається схема лікування.

Протизапальні та антибактеріальні препарати в гінекології

Застосування антибактеріальних препаратів в гінекології дозволяє уникнути багатьох серйозних ускладнень, зокрема безпліддя або післяопераційного запалення, появи гнійних абсцесів або розвитку перитоніту. Підставою для призначення антибіотиків є наступні діагнози:

  • венеричні інфекції (передаються тільки статевим шляхом);
  • інфекції, що передаються при статевому контакті (ІПСШ);
  • ускладнення після ГРВІ (мікроби потрапляють в кровотік і викликають запалення в органах репродуктивної системи);
  • запальний процес в зовнішніх або внутрішніх статевих органах, викликаний порушенням правил особистої гігієни.

При зниженні імунітету спровокувати гінекологічне захворювання можуть навіть мікроби, що належать до умовно-патогенного середовища, зокрема кишкова паличка або стафілокок.

Комплексне лікування запальних захворювань в гінекології

Перед тим як призначити антибіотик при запаленні яєчника, фаллопієвих труб, тіла або шийки матки, проводяться лабораторні дослідження: мазок на флору, бактеріальний посів, тестування на чутливість до антибактеріальних засобів, а також загальний аналіз крові та сечі. При гострому перебігу хвороби, коли пацієнтку привезли до лікарні з больовим синдромом, препаратами вибору стають антибіотики групи пеніциліну.

Надалі, при встановленні діагнозу й типу збудника, лікування може бути скориговано — наприклад, призначається інший антибактеріальний засіб або додаються ліки з певним спектром дії.

Крім антибіотиків для усунення запалень застосовують ряд інших медикаментів:

  • НПЗЗ;
  • глюкокортикостероїди;
  • протимікотичні (протигрибкові) ліки;
  • противірусні засоби.

В гінекології протимікробні свічки призначають при захворюваннях зовнішніх статевих органів, викликаних грибковою інфекцією, ВПЛ, герпесу, гонококом, уреаплазмою, іншими видами збудників.

Якщо необхідно знайти препарати, зверніть увагу на асортимент товарів в інтернет-аптеці «Клікіс». Замовлення продукції в нашій мережі — гарантія отримання сертифікованих товарів за справедливою вартістю. Якщо знадобиться консультація, телефонуйте — вам нададуть об'єктивну інформацію з медичних питань.