Сечостатева система та нирки

553 товарів

Препарати для лікування сечостатевої системи

Сечостатева система людини вразлива до інфекційних уражень та захворювань, викликаних гормональним дисбалансом. Органи двох систем (видільної та репродуктивної) анатомічно взаємопов'язані, попри те, що вони виконують різні функції. При порушеннях роботи однієї з них неминуче страждає й друга, тому урологічні препарати призначають одночасно з ліками для відновлення функцій репродуктивних органів.

Інфекційні захворювання

Відповідно до класифікації по ATX, розділу «Сечостатева система та гормони» присвоєно буквений код G. У цей список входять:

  • Препарати для лікування гінекологічних захворювань (антисептики та протимікробні засоби).
  • Інші засоби для лікування гінекологічних захворювань.
  • Статеві гормони та модулятори.
  • Урологічні ліки.

До найбільш поширених захворювань належать гострі та хронічні запалення сечовивідних шляхів — сечівника (уретрит), сечоводу, сечового міхура (цистити) — і нирок (пієлонефрит). Збудники захворювань — бактерії, грибки, віруси, найпростіші мікроорганізми.

Інфекційні хвороби по-різному протікають у чоловіків і жінок, що пов'язано з відмінностями в будові функціональних систем. Це обумовлює специфічний підхід до лікування деяких інфекцій сечовивідних шляхів.

Спеціальні урологічні протимікробні ліки та антибіотики застосовують також при запаленні статевих органів (жіночих і чоловічих), з огляду на характер протікання хвороби, вік, тяжкість запального процесу. Додатково призначають препарати групи НПЗЗ, курс фізіопроцедур. Допоміжні засоби — спазмолітики, діуретики, імуномодулятори, а також трав'яні настої.

При сечокам'яній хворобі призначають препарати, що вимивають і розпушують щільні утворення, а також супутні протимікробні та протизапальні засоби. Попередньо проводять діагностику для визначення складу «каменів», щоб підібрати ефективні ліки.

Залежно від діагнозу (типу збудника) призначають противірусні, протигрибкові, протипротозойні препарати. Після курсу терапії призначають контрольні аналізи, які необхідно здавати протягом трьох місяців для підтвердження повного одужання.

Захворювання, викликані гормональними порушеннями

Порушення функцій гормональної системи призводить до розвитку чоловічих і жіночих захворювань. У жінок це ендометріоз, полікістоз яєчників, фіброма та міома матки, ерозія шийки матки, аменорея, дисменорея. У чоловіків поширені такі патології: аденома передміхурової залози, порушення сперматогенезу, статеві дисфункції, новоутворення, безпліддя.

Лікування гормональних порушень розраховане на тривалий період часу та засноване на складанні індивідуальних схем після отримання даних діагностики.

Основа терапії — гормональні препарати, протизапальні ліки, імуномодулятори, седативні засоби, вітамінні комплекси.

Щоб уникнути появи серйозних проблем, необхідно раз на півроку відвідувати лікаря: жінкам — гінеколога, чоловікам — уролога та андролога. Це допоможе своєчасно виявити ознаки відхилень у роботі сечостатевого апарату та пройти ефективний курс лікування.