Протипухлинні препарати

426 товарів

Комплексна терапія онкологічних захворювань: протипухлинні препарати та імуномодулятори

Сучасні протипухлинні засоби здатні тимчасово зупинити розвиток патологічного процесу й налаштувати організм на боротьбу з небезпечним захворюванням. Через різноманіття форм онкологічних патологій в медичній практиці застосовуються різні за механізмом дії ліки. До них належать:

  • цитостатики (основа хіміотерапії);
  • імуномодулятори;
  • імунодепресанти.

Цитостатики впливають на синтез ДНК активних чужорідних клітин, перешкоджаючи їх поділу. Це найбільша група протипухлинних засобів, до якої входять антибіотики вузького спектру дії, антиметаболіти, гормони, алкілувальні речовини та деякі інші компоненти. Решта засобів відіграє допоміжну, але дуже істотну роль.

Сучасні методики

Консервативне лікування онкологічних захворювань включає застосування декількох видів лікарських засобів з певним спектром дії. У сучасних методиках лікування велика роль належить препаратам, званим імуномодуляторами, які представлені кількома видами:

  • засоби, які зміцнюють імунітет;
  • препарати, що підтримують імунні сили;
  • противірусні імуностимулятори.

Належать до імуномодуляторів препарати природного та штучного походження, засоби ендогенної та екзогенної дії. Перші стимулюють вироблення певних біологічних структур в організмі, другі містять їх у своєму складі.

Лікарі надають важливої ролі імуномодулювальним препаратам при лікуванні дорослих пацієнтів і дітей з онкологічними захворюваннями. Застосування ліків дозволяє організму легше переносити вплив токсичних цитостатиків, стати стійким до вірусів та інфекцій, швидко відновитися після курсу хіміотерапії.

Поєднання цільових хіміопрепаратів з імуностимуляторами або імуномодуляторами дає позитивний ефект в лікуванні патологій на ранніх стадіях, навіть за відсутності хірургії. Імуномодулятори для дітей підтримують захисні сили організму при захворюваннях органів кровотворення, дозволяють знизити інтоксикацію та негативні ефекти від прийому важких ліків. Імунодепресанти застосовують після трансплантації кісткового мозку (щоб запобігти відторгненню тканин), а також в тих випадках, коли імунітет спрямований проти власного організму.

Імуномодулятори в профілактиці онкологічних захворювань

Противірусні та імуномодулювальні препарати використовуються для профілактики розвитку небезпечних захворювань, зокрема онкологічних патологій. Як відомо, пухлинні процеси частіше виникають через падіння імунного статусу, ослаблення організму, порушення обміну речовин.

Підтримка імунної системи в нормальному стані — одна з головних умов запобігання розвиткові онкологічних захворювань. Однак ці препарати не можна приймати на свій розсуд, без призначень лікаря. У кожної людини своя конституція, особливості організму й стан здоров'я, тому для призначення будь-якого фармакологічного засобу повинні бути вагомі підстави. Важливо також купувати ліки в надійних аптеках, де виключений ризик покупки фальсифікату та неякісної продукції.