Протигрибкові засоби

111 товарів

Місцеві протигрибкові препарати та ліки для внутрішнього застосування

Згідно з даними ВООЗ, вживання протигрибкових препаратів збільшується з кожним роком. Вчені вважають, що ця тенденція пов'язана з підвищенням активності збудників інфекції, появою нових форм мікроорганізмів, а також зі зниженням ефективності традиційних медикаментів.

Призначають протигрибкові засоби після проведення лабораторних досліджень та інших видів медичної діагностики. Поглиблене обстеження потрібне, коли інфекція поширилась на внутрішні органи.

Як вибирають антигрибкові препарати для профілактики та лікування

Широкий асортимент антигрибкових препаратів обумовлений великою кількістю відомих медицині патогенних збудників. Зовнішні та внутрішні патології провокують кілька видів мікроорганізмів:

  • дерматофіти;
  • дріжджоподібні гриби;
  • цвілеві гриби.

Зараження відбувається при контакті з місцем, де знаходяться живі спори грибів, які легко проникають крізь невеликі пошкодження на шкірі (садна, ранки, подряпини, попрілості). Збудник може потрапити в кров під час хірургічної операції, стоматологічного лікування або за будь-якого травмування тканин.

Залежно від стадії й токсичності інфекції шкірні захворювання лікуються тільки місцевими антимікотиками або зовнішніми засобами в комбінації з таблетками, супозиторіями, ін’єкціями, крапельницями.

Види протигрибкових засобів

До переліку протигрибкових препаратів для дітей і дорослих входять наступні групи:

  • полієни («Ністатин», «Леворин», «Амфотерицин В» та інші);
  • азоли («Флуконазол», «Кетоконазол», «Ітраконазол», «Міконазол», «Біфоназол» та інші);
  • алліламіни («Тербінафін», «Нафтифін»);
  • інші («Калію йодид», «Циклопірокс», «Гризеофульвін»).

Полієни — речовини природного походження з широким спектром дії. Застосовують при грибкових ураженнях шкіри та слизових оболонок, а також при важких системних мікозах.

Азоли — ліки для системного і місцевого застосування, що мають фунгістатичну дію. До засобів цієї групи чутливі мікроорганізми, що провокують розвиток кандидозу, мікозу шкіри, оніхомікозу, аспергільозу, висівкового лишаю.

Алліламіни — синтетичні речовини з фунгіцидною дією, застосовуються зовнішньо та всередину. Основне призначення — лікування дерматомікозів.

До препаратів вузького спектра дії належить «Гризеофульвін» (продукується грибом Penicillium). Призначається для лікування захворювань, викликаних дерматоміцетами.

Важливі аспекти лікування грибкових захворювань

У людей з хорошою імунною системою рідше діагностуються грибкові захворювання. Найважливіша складова в профілактиці та лікуванні інфекції — зміцнення захисних сил організму: приймання вітамінних комплексів і БАДів, підвищення рухової активності, притримування схеми збалансованого харчування.

У мережі аптек «Клікіс» можна замовити антигрибкові препарати всіх лікарських форм, призначені для дітей і дорослих пацієнтів, а також засоби для зміцнення імунітету. Якщо вам потрібна консультація щодо застосування ліків або допомога в пошуку аналогів, зверніться до онлайн-фахівця.