Імунні сироватки

23 товарів

Імунні сироватки та імуноглобуліни

Вакцинація — процес формування захисних сил організму до певних інфекційних збудників. Для вироблення імунного захисту використовують сироваткові імунні сироватки, які вводяться в організм за певною системою (один раз або декілька разів). Набутий (штучний) імунітет захищає людину від низки важких інфекційних захворювань, які можуть призвести до інвалідності або життєво небезпечних ускладнень.

Види імунних вакцин

До імунних вакцин входять живі середовища (щеплення БЦЖ, від краснухи, паротиту, поліомієліту) й інактивовані склади, що містять вбиті патогенні збудники (вакцини кашлюка, дифтерії, правця). Після введення в організм підготовленого для вакцинації засобу імунні клітини починають виробляти антитіла, які борються з мікроорганізмами. Коли кількість цих речовин досягає певної концентрації, людина набуває штучний імунітет — надійний захист від конкретного виду вірусів або бактерій.

До імунних сироваток належать вакцини та імуноглобуліни, створені на основі сироватки людини (гомологічні склади) або тварин (гетерологічні засоби). Мета виробництва сироваткових медичних продуктів — лікування, діагностика, профілактика ряду інфекційних захворювань. Ліки цієї групи вводяться:

  • до моменту зараження;
  • після ймовірного зараження (до появи ознак захворювання і вироблення антитіл).

У першому випадку захворювання запобігається, у другому — пом'якшується, протікає без вираженої симптоматики або не розвивається.

Механізм дії засобів для вакцинації й імуноглобулінів

Сироватки поділяють на імунні, імуноглобуліни, чисті антитіла, моноклональні антитіла. Серед сироваткових імунних засобів і очищених імуноглобулінів розрізняють противірусні, антибактеріальні й антитоксичні речовини, які вводять підшкірно, внутрішньом'язово, рідше внутрішньовенно.

Ефект настає відразу ж після того, як препарати імуноглобуліни потрапляють в організм. Дія гетерологічних антитіл зберігається до трьох тижнів, гомологічних — до п'яти.

Застосовують гомологічні сироватки з такою метою:

  • для лікування (профілактики) вірусного гепатиту;
  • для лікування ботулізму;
  • для профілактики кору, правця;
  • для запобігання зараження стафілококовою інфекцією.

Гетерологічні сироватки застосовують на практиці рідше через часті алергічні реакції.

Препарати на основі людського імуноглобуліну виконують декілька функцій:

  • розпізнають чужорідні клітини;
  • утворюють імунний комплекс (поєднуючись з антигеном);
  • довічно (або протягом тривалого часу) захищають організм від вторинного зараження інфекціями.

Залежно від хімічної формули та призначення розрізняють п'ять груп імуноглобулінів: G, M, E, A, D. Основним класом є G (IgG), питома вага якого становить 75% від всіх видів антитіл. Головний імуноглобулін розбивається на чотири підкласи, де у кожного виду є своя функція (IgG1, IgG2, IgG3, IgG4).

У такий спосіб сироваткові препарати й імуноглобуліни відіграють величезну роль у запобіганні епідемій, зміцненні захисних сил організму, лікуванні інфекційних і системних захворювань.

У мережі аптек «Клікіс» можна купити сертифіковані українські та закордонні препарати на основі інтерферону, імуноглобулінів та засоби для вакцинації. Ліцензійні ліки доставляють в усі регіони України.