Антибактеріальні засоби

874 товарів

Як діють антибактеріальні препарати та коли їх призначають

Головними лікарськими засобами, що призначаються при лікуванні інфекційно-запальних захворювань, вважаються антибіотики. У категорію антибактеріальних фармакологічних препаратів входять декілька груп ліків, що розрізняються принципом впливу на патогенну мікрофлору, способом отримання, ступенем біологічної активності.

При виборі антибіотика враховують характер протікання хвороби, вид патогенного збудника, наявність протипоказань або підвищеної чутливості до активної речовини.

Якщо призначені антибактеріальні засоби не дали очікуваного результату протягом 72 годин від початку прийому, вибирають ліки з іншим компонентом. Коли не вдається встановити збудника або необхідно призначити термінове медикаментозне лікування, використовують поєднане застосування різних антибіотиків з урахуванням їх сумісності.

Як діють внутрішні та місцеві антибактеріальні препарати в комплексному лікуванні

Антибактеріальні препарати класифікують по групах, виходячи з характеру впливу на хвороботворну флору:

  • бактеріостатичні (пригнічують ріст і розмноження бактерій);
  • бактерицидні (знищують збудника хвороби);
  • препарати з комбінованою активністю.

Засоби, що входять до складу вищевказаних груп, діляться на підгрупи за наступними критеріями:

  • особливості впливу на біохімічні процеси мікроорганізму (руйнують мембрану клітини, пригнічують синтез білків, пригнічують РНК тощо);
  • походження антибіотика (природне, напівсинтетичне, синтетичне);
  • спектр активності (обмежений, широкий);
  • ступінь токсичності.

За хімічним складом розрізняють бета-лактамні антибіотики, тетрацикліни (і похідні), аміноглікозиди, макроліди, рифампіцин, левоміцетин, полієнові антибактеріальні засоби.

Правильно підібраний антибіотик проявляє максимальну активність щодо патогенного середовища, не надаючи істотно шкідливого впливу на тканини, органи, функціональні системи людини.

Після проходження курсу антибактеріальної терапії як мінімум пів року приймати антибіотики цієї групи не рекомендується, оскільки існує високий ризик розвитку антибіотикорезистентного середовища.

У медичній класифікації використовують поділ антибіотиків на внутрішні та зовнішні засоби. Внутрішні — антибактеріальні таблетки, капсули, ін'єкційні та інфузійні розчини, порошки. До місцевих ліків належать мазі, присипки, спирти, емульсії, спреї, суміші для інгаляцій і полоскання.

За допомогою місцевих (зовнішніх) антибактеріальних препаратів лікують рани, виразки, гнійники на шкірі, стоматологічні інфекції. При невеликих зовнішніх ураженнях досить використовувати тільки зовнішні ліки, а при поширенні запального процесу всередину організму призначають антибактеріальні препарати у вигляді таблеток, уколів, крапельниць.

Як вибрати антибіотик для лікування

Антибіотики призначає лікар після проведення діагностики. Ліки необхідно пити строго за приписом, не змінюючи дозу і режим прийому. Це необхідно не тільки для якнайшвидшого одужання, але і для запобігання розвитку небажаних ефектів.

У більшості протимікробних препаратів є аналоги з іншою назвою. Це пояснюється тим, що ліки випускають різні фармацевтичні компанії, які використовують ті ж активні речовини, але ліки називають по-іншому.

У мережі аптек «Клікіс» можна замовити всі форми протимікробних препаратів українських і закордонних виробників, зокрема лікарські засоби останнього покоління. Доступні ціни, швидке доставлення, гарантія автентичності продукції — наші головні переваги. Якщо виникнуть питання, телефонуйте — ми докладно відповімо на кожен з них.