Протимікробні засоби

911 товарів

Протимікробні та антибактеріальні препарати при шкірних захворюваннях

Для ефективного лікування шкірних хвороб насамперед необхідно визначити причину патології. Якщо це інфекція, то фахівець виявляє її збудника, після чого підбирає протимікробні та протизапальні препарати з відповідною активною речовиною.

У тих випадках, коли хвороба викликана імунними збоями або є наслідком порушення функцій внутрішніх органів, розробляється комплексна індивідуальна терапія, яка передбачає застосування декількох медикаментозних засобів (антибіотиків, седативних препаратів, анальгетиків, гормонів та інших ліків). В даному випадку шкірні патології є лише проявом системного захворювання.

Ефективні антибіотики та протигрибкові засоби в дерматології

Одна з основних тенденцій сучасної медицини — застосування протимікробних засобів після виявлення виду збудника. Точна діагностика дозволяє грамотно підібрати антибактеріальний препарат, який має максимальну лікувальну ефективність із мінімальними побічними реакціями. Призначення антибіотиків широкого спектра дії обґрунтовано тільки в тому випадку, коли немає можливості провести діагностичне обстеження.

Групи фармакологічних антибактеріальних препаратів представлені антибіотиками пеніцилінового ряду, цефалоспоринами, макролідами, тетрациклінами, аміноглікозидами. Кожна група поділяється на протимікробні препарати з широким і вузьким спектром дії.

За допомогою антибіотиків лікують ряд дерматологічних захворювань:

  • фурункульоз;
  • інфіковані рани;
  • рожа;
  • екзема;
  • стрептодермія;
  • запалені вугри.

Антибіотики також призначають, коли запальний процес розвинувся на фоні функціональних або системних захворювань. Алергічний свербіж провокує розчухування шкіри, в результаті чого до рани можуть потрапити хвороботворні бактерії, що викликають інфекційне ураження. Антибіотики показані також при псоріазі, деяких видах грибкової інфекції.

Групи антибактеріальних препаратів:програми застосування

Антибіотики призначають як засіб зовнішнього застосування, але в деяких випадках показані ін'єкції або таблетки. Місцеві ліки — це мазі, емульсії, спреї, пластирі з просоченням, що наносяться на ділянку ураження за певною схемою (1-2 і більше разів на день).

Виходячи з діагнозу, лікар призначає спосіб обробки: з накладенням пов'язки або без неї. При деяких патологіях загоєння краще проходить при доступі повітря до вогнища запалення, в інших випадках потрібно носити стерильну пов'язку з лікарським засобом. Призначення антибіотиків у формі таблеток або ін'єкцій обґрунтоване в тих випадках, коли запальний процес поширився на навколишні тканини і органи.

При лікуванні шкірних дерматозів застосовуються такі антибіотики як «Амоксицилін» (таблетки, капсули, внутрішньом'язові ін'єкції), «Ампіцилін», «Пеніцилін», «Ампіокс», «Цефазолін». Універсальним засобом, що накладається на відкриті рани, є мазь «Левомеколь», купити яку можна без рецепта в найближчій аптеці.

Лікування шкірних патологій базується на ретельному виконанні рекомендацій лікаря, дотриманні правил особистої гігієни, збалансоване харчування. 

Здатність організму протистояти атакам збудників хвороб залежить від стану імунітету. В останні роки лікарі відводять провідну роль антибактеріальним препаратам, що підвищують функціональність імунної системи, а також заходам профілактики.

На нашому сайті ви знайдете сучасні ліки для лікування шкірних хвороб. Ви можете купити перевірені часом антибіотики від українських і закордонних виробників, БАДи та інші засоби, за допомогою яких лікуються захворювання шкіри. Замовлення доставляються в аптеки України протягом 1-3 днів після формування заявки.