Для лікування захворювань очей

266 товарів

Які препарати для очей призначають офтальмологи

Рішення про необхідність застосування лікарських препаратів для очей приймає офтальмолог після огляду. Якщо характер і причину захворювання встановити на прийомі неможливо, призначається додаткова діагностика.

У перелік очних захворювань входять інфекційні запалення, патології м'язів і нервів, хвороби сітківки та судин, очного яблука і склоподібного тіла. До препаратів для лікування очей належать:

  • зовнішні засоби (мазі, гелі, краплі);
  • таблетки та капсули;
  • ін'єкційні розчини (внутрішньом'язові, внутрішньовенні, внутріочні).

Окрема група лікарських засобів, що застосовуються в офтальмології, — профілактичні препарати. Вони запобігають розвитку захворювань, пов'язаних з професійною діяльністю: наприклад, працівники IT-сфери проводять багато часу за комп'ютером, тому частково втрачають зір через постійне перенапруження очей, а також нерідко страждають на синдром «сухого ока».

Запальні захворювання очей часто зустрічаються у працівників підприємств хімічної промисловості, будівельної індустрії, зварників, металургів та інших галузей, де існує підвищений ризик шкідливого впливу навколишнього середовища на органи зору (токсичний пил, випаровування від лаків і фарб, бризки металу тощо)

Лікарські офтальмологічні препарати та профілактичні засоби

За цільовим призначенням розрізняють кілька груп препаратів для лікування очей:

  • протимікробні (активна речовина знищує бактерії, віруси, інші види патогенних збудників);
  • протизапальні (кортикостероїди та нестероїдні препарати, а також засоби, що містять речовини рослинного походження);
  • Протинабрякові та протиалергічні (усувають свербіж, запобігають появі набряків в ділянці повік, почервоніння склери);
  • мідріатики (препарати для розширення зіниць, які використовуються в діагностичних цілях і для профілактики деяких запальних захворювань).
  • комбіновані (засоби, які мають кілька різних впливів, зумовлених двома і більше активними компонентами у складі — наприклад, протизапальний і антибактеріальний).

До препаратів для лікування очей належать також розчини, які використовуються в хірургії для антисептичної обробки після операції.