Нервова система

980 товарів

Засоби для лікування захворювань центральної нервової системи

Заспокійливі препарати від нервів — так в побуті називають засоби для зняття стресу, відновлення нормального сну та самопочуття. Чим чутливіша й емоційніша людина, тим гостріше вона реагує на неприємні життєві ситуації, тим більшою мірою потребує краплі або таблетки для заспокоєння нервової системи.

Заспокійливі засоби приймають в тих випадках, коли людина не може контролювати свої емоції, відчуває пригніченість, страх, паніку або розгубленість. У цих випадках потрібна професійна лікарська допомога і підтримка оточення.

Що таке ліки проти нервів і хто виписує препарат

Ліки проти нервів виписує лікар-невролог і тільки в тих випадках, коли в цьому є необхідність. Приводом для звернення до фахівця є такі ознаки:

  • постійна дратівливість;
  • прискорене серцебиття;
  • сльозливість;
  • часта зміна настрою;
  • пригнічений стан;
  • неусвідомлений страх, фобії.

Препарати від нервових розладів представляють значний перелік засобів, що застосовуються для лікування пацієнтів з різними формами захворювань.

Окремий перелік таблеток для нервової системи — безрецептурні ліки, які можна придбати в аптеці для швидкого купірування стресу, відновлення нормального настрою та бадьорості.

Лікарські склади гальмують центри збудження, надають м'яку заспокійливу дію, допомагають впоратися з неконтрольованими емоціями. Приймати препарати слід відповідно до інструкції виробника, не перевищуючи дозування. Порушення цього простого правила може призвести до втрати терапевтичного ефекту, збільшення негативних симптомів.

Види таблеток для нервової системи та інших лікарських форм

До заспокійливих таблеток, сиропів і крапель проти нервів належать препарати декількох фармацевтичних груп:

  1. Седативні засоби. Призначають при нав'язливих страхах, депресіях, підозріливості, пригніченості. Ліки цієї групи усувають негативну симптоматику (сльозливість, збудження, дратівливість), сприятливо впливають на периферичну нервову систему, мають легкий снодійний ефект. До складу цих засобів входять рослинні екстракти м'яти, валеріани, лаванди, глоду, хмелю, ромашки. До цієї ж категорії належать засоби, що містять барбітурати («Корвалол», «Корвалдин», «Валокордин» та інші).
  2. Транквілізатори. Препарати від розладу сну та хронічної тривоги. Якщо нормальний сон і самопочуття не відновлюються при використанні перерахованих вище засобів, лікар може виписати серйозні препарати, які приймають обмежений час. Ліки цієї категорії видаються в аптеці за рецептом. Такі препарати, як «Еленіум», «Реланіум», «Феназепам», належать до таблеток проти нервів, які виписуються при сильних розладах нервової системи (приймаються тільки під контролем лікаря, видаються строго за рецептом). Небезпека тривалого прийому цих засобів полягає в тому, що вони викликають залежність, яка важко піддається лікуванню. Дітям до 18 років препарати цієї категорії не виписують.
  3. Антидепресанти. Група препаратів, що призначаються для лікування депресій. Прийом розрахований на тривалий час, від півроку і більше. Ліки приймають за складеною лікарем схемою: з поступовим збільшенням дози та плавним її зниженням аж до повного скасування.

Більшість таблеток і спиртових розчинів, що використовуються в лікуванні нервових захворювань і розладів, несумісні з алкоголем. Це поєднання може викликати інтоксикацію організму або посилити дію снодійних препаратів, що становить небезпеку для життя пацієнта.

Крім того, ліки, що призначаються неврологом, вступають в небажані реакції з багатьма препаратами. Лікар зобов'язаний знати, які таблетки пацієнт приймає постійно або саме в цей момент. Враховуйте, що багато засобів для лікування нервів знижують гостроту реакції, що робить небажаним керування транспортними засобами або виконання відповідальних завдань на роботі.