Для зменшення в'язкості крові

198 товарів

Препарати, що розріджують кров: показання та застосування

Кровоносна система — ключовий елемент організму людини, що впливає на функціонування всіх систем і органів. За нормальної циркуляції крові підвищується мозкова і м'язова активність, краще працюють органи, відступають багато захворювань і зміцнюється імунітет. Але іноді вона починає згущуватися. В цьому випадку необхідно застосовувати таблетки для розрідження крові.

Найчастіше це ознака патології судин і серця, а його ігнорувати ні в якому разі не варто. Причиною може стати вік або захворювання. Відсутність своєчасного лікування може призвести до варикозного розширення вен, гіпертонічного кризу, атеросклерозу, тромбофлебіту і навіть інфаркту.

Вибір препарату для розрідження крові

Всі засоби для розрідження крові та профілактики цієї проблеми діляться на антиагрегаційні й антикоагулянтні препарати. Антиагреганти застосовуються для зупинки формування тромбів, а антикоагулянти — для запобігання згортанню і протизапальної дії. Ліки поставляються в вигляді таблеток для розрідження крові, а також ампул. Пігулка надає організму системну допомогу, а уколи — екстрену.

Найвідомішими лікарськими засобами є:

  • «Пентоксифілін» — ефективний препарат, який сприяє поліпшенню плинності, виробляє кровоспинний ефект.
  • «Варфарин Нікомед» — засіб, що сповільнює згортання.
  • «Курантил» — ліки, що запобігають утворенню тромбів і злипання тромбоцитів.

Але найефективнішими медичними препаратами для розрідження крові вважаються ліки з ацетилсаліциловою кислотою — «Аспекард», «Лоспірин», «Аспірин Кардіо» і «Кардіомагніл».

Особливості застосування препаратів

Показання до застосування кроворозріджувальних препаратів можна розділити на два типи: первинні та вторинні. При першому типі проблеми як такої не спостерігається, але ми підозрюємо, що вона може виникнути. При другому типі захворювання вже є, тобто сформувався тромб або спостерігаються ускладнення, пов'язані з серцево-судинною системою тощо. Не варто приймати ліки відразу при появі симптомів (сухість у роті, підвищення тиску, слабкість, запаморочення, тяжкість в кінцівках, неуважність), спочатку слід обов'язково здати аналізи та пройти огляд у лікаря. Обов'язково дотримуйтесь лікарських рекомендацій. Безконтрольне використання ліків, що допомагають розріджувати кров, може призвести до несподіваних побічних ефектів, наприклад, кровотечі.

Загального варіанта лікування не існує, оскільки при різних захворюваннях і особливостях організму для кожної людини застосовуються різні препарати та в різній кількості. Наприклад, при геморагічному синдромі призначаються плазмаферез, тромбомаси та інше симптоматичне лікування, а таблетки для розрідження крові повністю виключені. При гіпервіскознім недугу з гіпокоагуляцією цілком виключається антикоагулянтна терапія, але призначаються засоби, що розріджують кров. При звичайній гіперкоагуляції приймати медикамент з антикоагулянтними властивостями дозволено. Протипоказане застосовування під час вагітності.