Засоби для лікування захворювань кісток

39 товарів

Кому призначають препарати для зміцнення кісток і суглобів

У літньому віці кістки втрачають природну щільність і поступово стають все більш крихкими. Саме тому у людей похилого віку так часто трапляються серйозні травми кінцівок, серед яких найбільш небезпечним є перелом шийки стегнової кістки. Крихкий хребет також схильний до деформацій, тому у людей похилого віку змінюються постава і хода.

Довгий час медицина не мала ефективні препарати для стабілізації та зміцнення кісток, тому заходи щодо захисту опорно-рухової системи від вікових переломів були малоефективними. Застосування гормональних засобів, що відповідають за синтез остеобластів, допомагає уповільнити розвиток небезпечної патології, але велика кількість побічних явищ від приймання кортикостероїдів змусило медиків шукати інші ліки.

Сьогодні найефективнішими препаратами для кісток і суглобів вважаються бісфосфонати, які призначаються при остеопорозі — віковому захворюванні, яке діагностується у кожного п'ятого жителя планети. Приймання засобів цієї групи не тільки сповільнює резорбцію (руйнування) кісткової тканини, але і дозволяє відновити анатомічну структуру кісток.

Схема приймання ліків для суглобів і кісток

Бісфосфонати продаються у вигляді таблеток для зміцнення кісток і сумішей для внутрішньовенного крапельного введення. Активна речовина, алендронова кислота, діє так:

  • вибірково накопичується в ділянці руйнування кісткової тканини;
  • пригнічує активність остеокластів і прискорює їх загибель;
  • запускає механізм підвищення щільності кісток і відновлення їх структури.

Мінералізація триває 2-5 років, при цьому приймати препарати для відновлення суглобів і кісток треба постійно, в один і той же час, згідно з інструкцією виробника.

Таблетки п'ють натщесерце, запиваючи великою кількістю води та перебуваючи у вертикальному положенні. Пацієнт має можливість вибрати зручну схему приймання: раз на тиждень, місяць, три місяці, на рік (останній варіант — крапельниця в стаціонарі під контролем лікаря).

До переліку найбільш популярних бісфосфонатів входять такі препарати як «Фороз», «Бонвіва», «Акласта», «Фосамакс», «Зомета». Проконтролювати ефективність лікування можна за допомогою спеціального дослідження (денситометрії) і аналізу крові на біохімію.

Здебільшого у пацієнтів з діагнозом «остеопороз» спостерігається нестача вітаміну D3. Додатковими засобами, призначеними для зміцнення кісток, є вітамінні комплекси (А, D, В6, В9), препарати на основі кальцію. БАДи, що містять природний, легко засвоюваний кальцій, слід приймати всім літнім людям в цілях профілактики появи вікових суглобових патологій.

У мережі аптек «Клікіс» жителі України замовляють сертифіковані ліки та БАДи останнього покоління, що використовуються в профілактичних і лікувальних цілях при остеопорозі, остеохондрозі, артрозі та інших патологіях. Телефонуйте, якщо потрібна консультація або допомога у виборі фармакологічного засобу!