Кістково-м'язова система

1375 товарів

Препарати для лікування хвороб опорно-рухової системи в медичній практиці

Сучасні ліки для лікування рухового апарату входять до групи найбільш потрібних засобів. Проблеми з хребтом і суглобами зустрічаються у чоловіків і жінок всіх поколінь. Прогресування суглобових патологій у міських жителів пов'язано з малорухливим способом життя, незбалансованим харчуванням, неправильним вибором меблів, невідповідністю взуття вимогам ергономіки та іншими причинами.

Все призначає лікар після консультації. Абсолютно різні за характером дії захворювання кістково-м'язової системи часто протікають з однаковими симптомами, що обумовлює необхідність проведення додаткового обстеження (МРТ, КТ, рентген та інші методи).

У перелік поширених патологій входять:

 • остеохондроз;
 • артроз;
 • остеопороз;
 • артрит;
 • спондильоз;
 • радикуліт;
 • міозит.

Схему терапії складають з урахуванням ступеня розвитку патології, віку, інтенсивності больового синдрому. У цій групі розрізняють захворювання запальної природи та хвороби, пов'язані з віковою перебудовою організму, уповільненням синтезу клітин кісткової тканини. До запальних процесів належать артрити, радикулопатії, міозити, ущемлені грижі, ускладнення після травм.

Артроз і остеопороз є деградацію суглобової тканини, внаслідок чого кістки стають крихкими та легкими, стоншується хрящова оболонка, а зв'язки та м'язи втрачають еластичність.

Лікувати вікові патології складно, оскільки процес руйнування кісток пов'язаний зі зниженням функціональності гормональної системи. Для уповільнення прогресування артрозу та остеопорозу призначають хондропротектори (препарати здатні відновити хрящову тканину, блокувати ферменти, що провокують запальні процеси). Ліки можуть містити один або два активні компоненти (глюкозамін або хондроїтин сульфат).

Терапевтична активність комбінованих засобів вища за однокомпонентні. При лікуванні вікових захворювань опорно-рухової системи не можна применшувати значення БАДів, що містять Омега-3 та Омега-6, вітамін D3, кальцій, вітаміни групи B, хітозан.

Для лікування запальних захворювань складають індивідуальний курс терапії, до якого включають:

 • препарати НПЗЗ (блокують біль, пом'якшують запалення);
 • гормональні засоби (ефективно усувають запальний процес);
 • антибіотики (при ревматичній інфекції);
 • вітамінні комплекси.

Слід зазначити, що консервативна терапія в поєднанні з лікувальною фізкультурою дозволяє відновити рухову активність, позбавити від болю, дискомфорту, м'язової слабкості при різних формах остеохондрозу та артриту на стадії ремісії.

Заходи профілактики захворювань кістково-м'язової системи

Рухова активність до глибокої старості, пряма спина та гнучкі суглоби — результат дбайливого ставлення до свого здоров'я. Для профілактики захворювань кістково-м'язової системи розроблений комплекс дій:

 • збалансоване харчування (включення до раціону продуктів, що містять кальцій);
 • лікувальна фізкультура (зміцнення м'язів спини, ніг, плечового пояса);
 • прийом вітамінів і БАДів.

Займатися гімнастикою можна після того, як будуть усунуті запальні процеси та проведена діагностика стану суглобів. Так, при остеопорозі не можна робити різких рухів і нахилів через підвищену крихкість кісток. Окремий комплекс вправ складається для пацієнтів, які перенесли операції на суглобах.

Регулярні заняття фізкультурою — головна умова збереження функціональності кістково-м'язового апарату, але тренування повинні бути дозованими, відповідати віку й стану здоров'я.

Фізіотерапія з лікарськими препаратами, грязелікування, гомеопатичні засоби, зігрівальний масаж, плавання — ефективна допомога суглобам після лікувального курсу.

В аптечній мережі наразі є все, що необхідно для підтримки здоров'я хребта і суглобів. Важливо, щоб фахівець (травматолог, ортопед, реабілітолог) грамотно склав схему терапії, тоді лікування обов'язково буде успішним.