Для лікування захворювань носу

168 товарів

Як вибирати ліки у разі захворювання порожнини носа

Нежить і набряк слизової носової порожнини, що з'являються після переохолодження або контакту з носієм інфекції — перші ознаки ГРВІ або грипу. Залежно від ступеня набряку, нежить ускладнює дихання або робить його неможливим. В останньому випадку пацієнти змушені дихати напіввідкритим ротом, що спричиняє дискомфорт, посилює головний біль і погіршує загальний стан.

Без використання судинозвужувальних крапель від нежитю усунути набряклість вкрай складно. Після закапування крапель в обидва носові ходи настає миттєве полегшення: спадає набряк, видаляється слиз, дихання знову стає вільним і свіжим. Краплі, спреї, аерозолі, олійні склади, що продаються в аптеці, різні за впливом, ступенем ефективності, побічними ефектами.

Ефективні ліки для носа та проти застуди

Під час вибору крапель, спрею, мазі, крапель або аерозолю для носа звертають увагу на декілька моментів:

  • ступінь закладеності носа (легкий, сильний);
  • індивідуальна сприйнятливість ліків (алергічна реакція — є чи ні);
  • час дії препарату;
  • період використання одного фармакологічного засобу (наприклад, «нафтизин»);
  • діагноз (риніт, синусит, гайморит, фронтит тощо).

Більшість судинозвужувальних засобів, що призначають для лікування у разі захворювання порожнини носа, не можна використовувати понад 7 днів, оскільки ефективність їх лікарської дії значно знижується. Збільшення дози призводить до неприємних наслідків: алергічні реакції, пересушування слизової оболонки, головний біль, набряк.

Крім речовин, що впливають на судини, до складу засобів від нежитю входять антисептики, зволожувальні та протиалергічні компоненти, антибіотики, олійні екстракти цілющих рослин, морська сіль, іони срібла й інші інгредієнти.

Класифікація за активною речовиною

До ліків проти нежитю належать склади, що містять як активний компонент такі речовини:

  • ксилометазолин («Отривін» «Галазолін», «Ринонорм», «Ксимелін»);
  • оксиметазолин («Назол», «Фазині», «Називин»);
  • нафазолин («Санорин», «Нафтизин»);
  • Тетризолін («Тизин»).

Дія складів першої групи триває 6–8 годин, другої — 12 годин, третьої та четвертої — до 6 годин.

Для зволоження слизової оболонки носової порожнини й антисептичної обробки використовують засоби на основі олій і морської солі. Серед них найбільш популярний склад «Аква Марис», олійка туї, ялиці та звіробою. У період поліпшення загального стану призначають інгаляції з олійними екстрактами.

Гомеопатичні та трав'яні назальні засоби («Еуфорбіум композитум», «Синупрет», «Піносол» тощо) комплексно впливають на організм, зміцнюють імунну систему, блокують синтез білка, що бере участь у розвитку запальних процесів, пригнічують активність вільних радикалів. До препаратів цієї групи належать декілька видів таблеток проти нежитю та його ускладнених форм («Цинабсин» і аналоги).

Для лікування маленької дитини найчастіше призначають «Протаргол» з іонами срібла, дітям від 5 років показані краплі для носа та спреї з цикламеном або олією туї.

Хочете купити ефективний засіб від нежитю? Замовляйте сертифіковані ліки в аптеках «Клікіс». Ми доставимо аптечні продукти в будь-яке місто України в найкоротші терміни, проконсультуємо щодо вибору.