Для лікування захворювання горла

169 товарів

Як вибрати ліки від горла в аптеці

Сучасні ліки від болю в горлі — ефективні фармакологічні засоби, які мають протизапальні, антимікробні та пом'якшувальні властивості. Біль під час ковтання — супутник гострих респіраторних захворювань, фарингіту та ларингіту. Одночасне підвищення температури та лихоманка, збільшення регіонарних лімфовузлів і слабкість, що зростає — ознаки серйозних інфекційних захворювань: ангіна, скарлатина, дифтерія, гнійний абсцес.

Приймання таблеток від хворобливих відчуттів у горлі полегшує дихання, дає змогу приймати їжу.

Препарати від болю в горлі, що продаються в аптечній мережі, виготовлені в декількох лікарських формах:

 • таблетки від горла;
 • льодяники;
 • жувальні пастилки;
 • спреї;
 • аерозолі;
 • засоби для інгаляції та полоскання;
 • гомеопатичні кульки та крупинки;
 • засоби для нанесення на осередки ураження (мигдалини, задня і передня стінки горла).

Тривалість дії лікарського препарату залежить від властивостей компонентів, що входять до його складу. У разі появи болю під час ковтання необхідно якомога швидше встановити причину патології, використовувати антисептик для горла, правильно скласти схему лікування.

Якщо лікар виявить гнійний процес, необхідно пройти курс антибактеріальної терапії під пильним медичним контролем. Ангіна та скарлатина небезпечні важкими, і, нерідко, життєво небезпечними ускладненнями.

Зверніть увагу на характер болю:

 • поява першіння одночасно з нежитем і почервонінням очей — ознака ГРВІ;
 • втрата голосу спостерігається частіше при ларингіті;
 • посилення болю після приймання гарячої та гострої їжі — при фарингіті;
 • біль з бічних сторін — ознака тонзиліту.

Висока температура та всі ці симптоми — вагома підстава для невідкладного виклику лікаря додому.

Вибір засобів від болю і закладеності горла ґрунтується на результатах діагностики (у разі підозри на скарлатину, грибкове ураження, менінгококовий назофарингіт та інші небезпечні інфекції проводять бактеріологічні дослідження слизового секрету носоглотки, береться мазок з поверхні мигдалин). До моменту отримання результатів горло можна полоскати теплим відваром шавлії та ромашки або розчином фурациліну.

Склад засобів для лікування горла

Лікарські спреї від горла — засоби невідкладної допомоги. Найбільш ефективні аптечні ліки — «Гексорал» (активна речовина — гексетидин). Вона вирізняється широким спектром антибактеріальної та протигрибкової дії. Гексетидин не всмоктується в системний кровотік, зберігає ефективність протягом 10–12 годин.

Таблетки для розсмоктування «Септолете» — багатокомпонентний склад на основі хлорид бензалконію, олії евкаліпта і холодної м'яти, левоментолу. Дієвий антисептик блокує біль, пригнічує кашльовий рефлекс, освіжає подих.

Спрей «Йокс» — антисептичний засіб із повідон-йодом і левоментолом. Він показаний у разі всіх інфекційних застудних захворювань, що супроводжуються болем горлі. Його не можна застосовувати людям з алергією на йод і при деяких ендокринних захворюваннях.

Розчин люголя з гліцерином — засіб для змазування мигдалин і стінок горла. Він призначений для антисептичного оброблення і припікання гнійників.

«Фарингосепт» (таблетки) — препарат з бактеріостатичну дію. Дієва речовина, амбазон, пригнічує активність пневмококів, стрептококів, стафілококів.

«Мірамістин» (аерозоль, розчин) — антисептик широкого спектра дії без будь-яких побічних ефектів.

В аптечній мережі продаються також склади з екстрактом прополісу (природний антибіотик від горла), евкаліпта, подорожника, меліси та інших природних компонентів.

До переліку антибіотиків, що призначаються всередину для лікування гнійних інфекцій горла, входять препарати пеніцилінового ряду, фторхінолони, макроліди, цефалоспорини, тетрациклін.

В аптеках «Клікіс» вас потішить широкий асортимент ефективних препаратів від болю в горлі. Поставте питання онлайн-експерту, якщо не знаєте, які ліки краще вибрати.