Для лікування кашлю та застуди

522 товарів

Як вибрати ліки від кашлю в аптеці

Кашель — рефлекторний видих через рот, що відбувається в момент спастичного скорочення м'язів дихальних шляхів. Найпоширеніша причина виникнення кашльового нападу — подразнення рецепторів дихальних шляхів під час ГРВІ і застудах. На другому місці — алергічна реакція. Надривний кашель спостерігається також у пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю, курців, при онкологічних захворюваннях, коли пухлина вражає органи дихання.

Більшість ліків від кашлю виписують разом із засобами проти застуди для полегшення дихання і поліпшення самопочуття (під час нападів важко заснути та дихати, неможливо розмовляти). Кашель швидко минає, якщо немає ускладнень і проводиться хороше лікування.

Якщо призначені протизастудні ліки виявляються недостатньо ефективними, кашель посилюється, стає більш болісним і затяжним. Це відбувається тому, що запальний процес поширюється на інші відділи дихальних шляхів, вражаючи бронхи та легені.

Комплексне лікування застуди та кашлю

Головні завдання терапії застудних захворювань:

  • точне та швидке визначення збудника (вид патогенного мікроорганізму);
  • коректний вибір активної речовини (вид антибіотика, противірусного засобу тощо);
  • визначення правильного дозування (для дорослого та дитини);
  • призначення супутніх ліків (антигістамінні, седативні препарати, таблетки та сиропи від кашлю, вітаміни та фіточаї).

Рясне тепле пиття під час ГРВІ та бактеріальної застуди сприяє розрідженню в'язкого мокротиння і його відходженню.

Найбільш важкі інфекційні захворювання, що супроводжуються кашлем: пневмонія, бронхіт, плеврит, туберкульоз. З дитячих захворювань особливо небезпечні дифтерія і коклюш.

Під час переходу бронхіту в хронічну форму напади кашлю повторюються регулярно, супроводжуючись відчуттями задухи та прогресувальної слабкості. У таких ситуаціях призначення протизастудних пігулок від інфекції та кашлю не дасть бажаного результату, необхідно пройти комплексне лікування в стаціонарі із застосуванням масованої антибактеріальної терапії та сеансами фізіотерапії.

Після лікування інфекції кашель може зберігатися протягом декількох тижнів. Одночасно виводиться залишкова мокрота з організму. Це безпечно для здоров'я, лікарська терапія не потрібна.

Препарати від кашлю

Під час лікування застуди та кашлю застосовують дві групи препаратів:

  • Муколитики, або відхаркувальні засоби (розріджують мокротиння).
  • Препарати, що пригнічують кашльовий центр (центральної дії).

Муколитики призначають одночасно з ліками від застуди за умови вологого кашлю, щоб полегшити відходження в'язкого секрету, очистити дихальні шляхи. До складу препаратів входить рослинна сировина (екстракти цілющих рослин), продукти бджільництва, ефірні олії. У цьому ж списку такі ліки, як «Амброксол», «Ацетилцистеїн», «Бромгексин».

Протикашльові засоби — засоби центральної та периферичної дії. Центральні (опіоїдні, неопіоїдні) пригнічують кашльовий центр у довгастому мозку, периферичні пригнічують нервові закінчення, що містяться в трахеобронхіальних шляхах. У цю лінію входять ліки на основі кодеїну, декстрометорфану, бутамірату й інших активних речовин з аналогічним характером дії.

Призначають ліки цієї групи для купірування виснажливого сухого кашлю, який виникає у разі подразнення слизових оболонок при ларингіті, фарингіті, трахеїті та на початкових стадіях бронхіту чи пневмонії.

Під час алергічного кашлю призначають традиційні антигістамінні препарати: «Супрастин», «Цетрин», «Пипольфен» та їхні аналоги. Додатково виписують хлористий кальцій (внутрішньом'язово, внутрішньовенно).

Кашель, що виникає у пацієнтів з бронхіальною астмою, супроводжується задухою, що становить небезпеку для життя. Блокують напади за допомогою гормональних бронхолітичних препаратів, бронхорозширювальних засобів, стабілізаторів клітинних мембран.

Аптека «Клікіс» — інтернет-майданчик, де можна замовити з доставленням ліцензійні ліки від застуди та кашлю різної етіології. Онлайн-експерт проконсультує щодо вибору, дасть корисні рекомендації.