Антигістамінні препарати

160 товарів

Сучасні антигістамінні препарати та інші ліки в схемах лікування алергії

Алергія — реакція імунної системи на вплив певної речовини, що не входить до переліку токсинів, шкідливих або небезпечних продуктів. У разі контакту з подразником в організмі людини активізується гістамін (гормон групи біогенних амінів). Ця речовина, переходячи в активний стан, сигналізує про тривожну ситуацію такими симптомами, як свербіння, нежить, набряки, озноб, печіння, сльозотеча, кашель. Головна функція антигістамінних препаратів — усунення неприємних і небезпечних симптомів, викликаних алергенами.

Ліки від алергії та їх терапевтична дія

Вибір таблеток та інших лікарських складів від алергії заснований на лікарських приписах. Це стосується тих пацієнтів, у яких алергічні реакції розвиваються регулярно, протікають з яскраво вираженими симптомами. Тоді схема дій фахівців має такий вигляд:

  • визначається алерген (група алергенів);
  • діагностується стан організму;
  • призначається дієтичне харчування;
  • підбираються медикаментозні препарати.

Алергени можуть бути зовнішніми (пилок, пил, фітонциди рослин, шерсть тварин), харчовими (певні види продуктів), лікарськими, інфекційними (агенти бактерій і грибків) і ендогенними (виробляються в організмі в результаті дій ушкоджувального агента, наприклад, у разі опіків, запалень, травм).

На жаль, таблетки від алергії не виліковують від патології, а лише купірують напад і полегшують загальний стан. Якщо реакція більше не повторюється, то приймання ліків надалі не потрібно.

Алергія на певні види медичних препаратів проявляється особливо бурхливо. До переліку потенційно небезпечних речовин входять «Новокаїн», «Лідокаїн», антибіотики тетрациклінового ряду, склади на основі продуктів бджільництва. 

Небезпека медикаментозних алергенів полягає в їхній властивості спричиняти стрімку реакцію, що супроводжується набряком тканин, задухою (анафілактичний шок або набряк Квінке), бронхоспазмом. Антигістамінні препарати блокують гістамін, запобігаючи спазм гладкої мускулатури і прояви інших небезпечних симптомів.

Гормональні та негормональні антигістамінні засоби 

Гормоновмісні препарати поділяються на три покоління: кожне наступне покоління вирізняється більш щадним впливом на організм.

До першої групи належать «Димедрол», «Супрастин», «Пипольфен», «Хіфенадин», «Діазолін». Ліки цього ряду спричиняють такі побічні реакції як сонливість, млявість, втрату координації рухів, запори.

Друге покоління препаратів не чинить негативного впливу на центральну нервову систему, не викликає сонливості та звикання. До цієї групи належать: «Кларитин», «ТРЕКС», «Феністил», «Семпрекс».

Третє покоління вирізняється тривалим і швидким впливом, мінімальною кількістю побічних ефектів. Це «Телфаст», «Цетрин», «Лоратадин», «Фексофенадин», «Зиртек» тощо.

Гормональні препарати (кортикостероїди) призначають за умови тяжкої реакції, що супроводжується сильним набряком слизової горла або бронхів, генералізованої кропивниці. Також засоби вживають у разі поганого дихання чи після того як людина знепритомніла. Засоби невідкладної допомоги: «Преднізолон», «Гідрокортизон», «Дексаметазон».

Мережа аптек «Клікіс» пропонує ліцензійні засоби від різного ступеня тяжкості алергії. Ми доставляємо замовлення у всі міста України.