Засоби для лікування свербежу

Препарати для лікування свербежу

Свербіж — сильне подразнення шкіри, що виникає при деяких захворюваннях і впливах зовнішнього середовища. Свербіж майже завжди супроводжується розчесами, внаслідок яких порушується цілісність шкірних покривів, утворюються садна, подряпини, виразки. Якщо не використовувати протисвербіжні препарати, в розчесані ранки потрапляє інфекція, і тоді доведеться призначати спеціальне лікування з використанням антибіотиків та інших фармакологічних засобів.

Правильно вибираємо мазь проти свербежу

Визначити, чому виник свербіж, не завжди просто, за винятком випадків, коли подразнення шкіри виникло після засмаги та купання в морській воді, а також через укус комах, інфекцію або хронічне захворювання. В інших випадках неприємні відчуття провокуються сотнями алергенів, що знаходяться в повітрі, на поверхні рослин, або потрапляють в організм з їжею.

Використання протисвербіжного і заспокійливого засіб необхідно і в інших випадках, коли симптом з'являється на тлі емоційного перенапруження. Багато аутоімунних захворювань супроводжуються сильним свербежем, який нерідко призводить до нервового розладу і депресивного стану. Тому в основі вибору симптоматичного засобу лежить діагностика (перш за все, лабораторні дослідження).

В аптеці продаються універсальні засоби, які на час допоможуть зняти занепокоєння та поліпшити самопочуття, але якщо шкірне подразнення не проходить після неодноразового використання протисвербіжного крему, необхідно терміново записатися до лікаря.

Ефективні аптечні засоби

Після засмаги та впливу морської води використовують мазі та креми з пантенолом, який пом'якшує і заспокоює шкіру. Ланоліновий крем призначають при віковій сухості шкіри, яка спостерігається у більшості людей похилого віку.

Багатокомпонентний «Тридерм крем» усуває свербіж, що виникає при рубцюванні ран, грибкових інфекціях, алергіях на зовнішній подразник. Аналоги — «Тримістин», «Аргосульфан».

При укусах комах рекомендується використовувати креми «Боро-Плюс», «Бороментол» і «Феністил», що запобігають інфікуванню шкіри. В аптеках є аналогічні засоби з іншими назвами, які використовують після укусів комарів і москітів.

Для лікування мокнучих екзем походить склад «Деласкін», а для сухих екземних подразнень — «Дермалекс».

Сильнодійний протисвербіжні та протиалергійні засоби — гормональні препарати на основі топічних глюкокортикоїдів. У цей ряд входять «Флуцинар», мазь гідрокортизону, «Елоком», «Адвантан», «Синафлан», «Локоїд», «Целестодерм», «Лоринден» та інші препарати. Прямі показання до призначення гормональних засобів — це:

  • псоріаз;
  • патології жовчного міхура і печінки (печінковий свербіж);
  • кропив'янка;
  • цукровий діабет;
  • нервові розлади.

Останнє покоління гормональних мазей вирізняється значно меншою кількістю побічних ефектів (у порівнянні з препаратами попередніх поколінь) і моментальною дією, обумовленою швидким всмоктуванням активної речовини.

У мережі аптек «Клікіс» — новітні та традиційні препарати проти свербежу, що мають високу ефективність. Ми оперативно доставляємо замовлення в усі регіони України, заохочуємо постійних клієнтів, консультуємо і даємо корисні рекомендації. Якщо є питання, телефонуйте — із задоволенням відповімо на кожне з них.