Протимікробні засоби для лікування захворювань шкіри

252 товарів

Протимікробні препарати для лікування захворювань шкіри

Відкриті рани, гнійники, вугрі, герпес та інші шкірні ураження лікуються з використанням протимікробних засобів, до яких належать мазі, креми, присипки, гелі та інші місцеві лікарські форми. Антибактеріальні та протигрибкові препарати для лікування захворювань шкіри призначаються лікарем-дерматологом після отримання результатів лабораторних досліджень. За зовнішнім виглядом шкірного ураження не завжди вдається встановити природу його походження, тому діагностика призначається в обов'язковому порядку.

Як діють протимікробні мазі

До складу протимікробної мазі входять одна, дві або кілька активних речовин, що мають певний спектр дії. Антибіотики знищують патогенні бактерії, інші компоненти призначені для знищення вірусів, хламідій, трихомонад, грибків.

У продажу є засоби з універсальними властивостями, що проявляють активність відносно ряду патогенних збудників, при цьому мають протизапальні, протинабрякові та відновлювальні властивості. Протимікробні засоби, залежно від показань, застосовують декількома способами:

  • наносять на шкіру до висихання;
  • наносять тонким шаром на осередок ураження з наступним накладенням пов'язки;
  • закладають стерильні марлеві серветки з маззю в порожнину рани;
  • вводять шприцом в інфіковану порожнину;
  • використовують тампони з маззю для ректального й інтравагінального введення.

Як часто слід міняти пов'язки й обробляти проблемну ділянку, вирішує лікар-дерматолог. В інструкції до ліків вказані рекомендовані способи застосування засобу.

У протимікробних препаратах для дітей — ті ж компоненти, що містяться в складах для дорослих пацієнтів, але рівень їх концентрації значно нижчий. При лікуванні дитини можна використовувати тільки ліки відповідної групи, щоб уникнути ризику лікарської інтоксикації або розвитку алергічної реакції. З такою ж обережністю підбирають фармакологічні засоби для вагітних та жінок, що годують груддю.

Ефективність мазей з антибіотиками

Правильно підібрана мазь швидко усуває біль, набряки подразнення, свербіж, почервоніння тканин. Антибіотики запобігають проникненню інфекції та розвитку сепсису, витягають ексудат на поверхню з рани порожнини, що сприяє запуску механізму регенерації нових клітин епідермісу.

Протимікробні мазі призначають при різних формах дерматозу, травмуванні шкіри та підшкірних тканин, діабетичних виразках, пролежнях, опіках, абсцесах, варикозних запаленнях, тріщинах і саднах. Препарати широко використовують в хірургії, офтальмології, гінекології, травматології, урології, проктології та інших медичних напрямках.

У перелік популярних аптечних препаратів входять такі мазі як «Левомеколь», лінкоміцинова, тетрациклінова й еритроміцинова мазі, «Банеоцин», «Фулевіл», «Мірамістин», а також фітопрепарати на основі обліпихової олії, березового дьогтю, олії шипшини та звіробою, подорожника і лопуха.

Якщо ви плануєте придбати мазь з антибактеріальними властивостями для дорослих або дитини, зв'яжіться з менеджером аптеки «Клікіс» через форму на сайті — вам допоможуть знайти оптимальні ліки, оформлять замовлення з адресною доставкою в потрібне місто України.