Медикаменти

8905 товарів

Сучасні медикаменти в аптечній мережі: нормативні вимоги до препаратів

Життя сучасної людини важко уявити без медпрепаратів. Вони допомагають впоратися з хворобою, запобігти розвитку застуди, усунути біль і полегшити неприємні симптоми. Товари цієї категорії продають в аптеках у спеціальному пакованні, де вказані такі відомості:

 • торговельне найменування фармакологічного засобу;
 • лікарська форма (таблетки, ампули, капсули, порошок тощо);
 • кількісні показники (штуки, мг, мл);
 • номер серії;
 • дата виготовлення і термін придатності медикаментів;
 • назва, адреса фірми-виробника.

Медичний препарат — це фармакологічний засіб, що застосовують для лікування, діагностики, реабілітації та профілактики розвитку різних захворювань. Якість лікарських засобів залежить від ступеня відповідності продукції нормативним стандартам (фармакопейні статті), рівня технологічної підготовленості й устаткування спеціалізованого підприємства.

Що досконаліший контроль і автоматизація робочих процесів на фармацевтичному підприємстві, то більш «чисті» ліки. Мікробіологічна чистота — важливий показник якості лікарських препаратів, тобто їхньої ефективності та безпеки для організму людини.

Як класифікують лікарські препарати

Існує декілька класифікацій лікарських фармакологічних засобів, що застосовують у медичній практиці:

 • Список категорії «А» — речовини, до складу яких входить отрута.
 • Список категорії «Б» — сильнодійні речовини та блокатори болю.
 • Безрецептурні засоби (всі інші препарати, дозволені до вільного продажу в аптеках).

Щоб купити медикаменти з перших двох списків («А» і «Б») необхідно мати рецепт лікаря, завірений печаткою або декількома печатками (залежно від категорії ліків).

Суворому обліку (предметно-кількісному) підлягають препарати, що містять наркотичні, сильнодійні, отруйні та психотропні речовини. Ампули видаються медичному персоналу під розписку, і кожне отримання фіксується в спеціальному журналі. Суворому обліку підлягають також речовини для наркозних сумішей і вакцинації.

Залежно від впливу на організм, розрізняють терапевтичні препарати (для лікування конкретного захворювання або групи захворювань) і засоби фармакологічної дії (медикаменти для досягнення певного лікарського ефекту).

Розподілення за групами полегшує швидкий пошук ліків в аптеках або лікарнях: для нормалізації обмінних процесів, місцеві анестетики, антибіотики й антисептики, для лікування судинних патологій, протипухлинні засоби тощо.

У фармакології також класифікують препарати за хімічною формулою: кислоти, луги, солі важких металів, галогенова група, феноли, олії. В окремій категорії містяться фітопрепарати та вітаміни, які призначають як допоміжні компоненти в складі комплексного лікувального курсу.

Як формується ціна на лікарські засоби

Процес ціноутворення медичних препаратів досить складний, а комерційні фірми тримають цю інформацію в секреті. Тому ми можемо побачити в аптеках препарати з тією самою активною речовиною і цінниками, що відрізняються один від одного в рази.

Фактори, що більшою мірою впливають на вартість ліків, це:

 • ціна субстанції (активної речовини);
 • витрати на виробництво (собівартість продукції);
 • статус ліків (оригінальний препарат або дженерик);
 • маркетингова політика виробника та реалізатора (аптеки);
 • авторитет компанії-виробника (популярність на міжнародному ринку).

Оригінальні препарати завжди коштують дорожче дженериків (копії оригіналів), оскільки в їх ціну входять витрати на наукові розробки та лабораторні дослідження.

В аптечній мережі Klikis можна купити оригінальні препарати без націнок українських і закордонних виробників. Якість аптечних товарів підтверджено сертифікатами й експертними висновками. Якщо хочете дізнатися більше про ліки, зв'яжіться з нами зручним способом — ми детально проконсультуємо вас.