Засоби по догляду за зубними протезами

Як зробити догляд за зубними протезами максимально ефективним

Як добре мати білосніжні здорові зуби! На жаль, статистика стверджує, що серед людей віком понад 55 років біля 42% користуються частковими або цілковитими знімними зубними протезами.

Створення якісної заміни одного або кількох зубів — це результат кропіткого співробітництва пацієнта, лікаря-стоматолога та зубного техніка. У результаті людина може жувати, не соромиться усміхатися. Невеличка конструкція дарує радість спілкування та впевненість у собі. Але навіть ідеальна пластина може спричиняти дискомфорт. У такому разі прийдуть на допомогу різноманітні фіксувальні засоби типу спеціального гелю або клею. 

Правильна гігієна важлива не лише для естетичного вигляду, а й для здоров’я всієї ротової порожнини. Як і зуби, протези потребують регулярного догляду. Неякісно очищена пластина змінює смак їжі, а м’які акрилові матеріали стають благодатною середою для розвитку інфекційної мікрофлори.

Стоматологи рекомендують використовувати малоабразивну пасту та м’яку щітку, яку треба міняти не рідше одного разу в три місяці. Змінні конструкції після видалення відкладень та залишків їжі потрібно ретельно промити проточною водою. Для фінальної дезінфекції існують спеціальні засоби для зубного протеза, які випускають в формі розчинних таблеток, порошків або готової рідини.

Рекомендації щодо щоденного догляду

  • Знімайте конструкцію на ніч, нехай слизова оболонка відпочине хоча б 6–8 годин на добу.
  • Зберігайте ортодонтичний пристрій на акриловій основі лише в спеціальному сухому контейнері. Якщо помістити його в місткість з водою, це призведе до розвитку грибків і хвороботворних бактерій.
  • Ретельно очищуйте всі поверхні.
  • Не використовуйте пасту з абразивами. Мікроскопічні часточки дряпають поверхню і роблять її шорсткуватою.
  • Не забувайте про ротову порожнину. Очищуйте язик, використовуйте рідину для полоскання рота. М’яко й обережно масуйте ясна, щоб стимулювати кровообіг.
  • Відвідуйте стоматолога не рідше одного разу на пів року.

Як користуватися засобами для фіксації зубних протезів

Стоматологічний аксесуар є чужорідним тілом і в деяких людей з підвищеною чутливістю може спричинити біль, подразнення і запалення м’яких тканин і слизової оболонки. Неприємні відчуття можуть спричиняти навіть дуже якісні та добре підібрані конструкції. Найчастіше це спричинено неповною адгезією — коли елементи прилягають не досить щільно, натирають та дряпають. У такому необхідно придбати хороший засіб для фіксації зубних протезів.

Процес звикання до таких виробів може зайняти декілька годин, днів, а інколи й тижнів. Спеціальні фіксувальні засоби догляду за протезами допомагають позбутися неприємних симптомів і скоротити період адаптації до нових конструкцій у ротовій порожнині. 

Готові медичні засоби, які можна купити в аптеці, виготовлені у вигляді гелів або мазей, які:

  • створюють захисну плівку;
  • зменшують тертя;
  • забезпечують надійне кріплення на цілий день;
  • гарантують свіжість подиху.

Фіксувальний крем необхідно наносити на пласку частину виробу та на декілька секунд притискати до ясен і піднебіння. Прошарок, який створює густий гель або крем між яснами й основою конструкції, забезпечує міцне та надійне з’єднання, полегшує симптоми, які пов’язані з притиранням, захищає від скупчення залишків їжі.