Догляд за ротовою порожниною

900 товарів

Догляд за порожниною рота: підбір засобів

Дотримання гігієни порожнини рота дарує не лише гарну посмішку. Правильний догляд дозволяє запобігти захворювання ясен і зубів. Видалення залишків їжі, а разом з нею і хвороботворних мікроорганізмів перешкоджає запаленню м'яких тканин і руйнування зубної емалі. Які засоби, крім пасти й ополіскувача, необхідно застосовувати, щоб зберегти здоров'я порожнини рота?

Основні засоби по догляду за порожниною рота

Те, що регулярне чищення зубів запобігає розвитку карієсу, всім відомий факт. Але якісний догляд за порожниною рота полягає і в турботі про ясна. Останнім часом відзначається зростання запальних захворювань ясен. Їх причинами є подразнення та травмування порожнини рота, яке викликає жорсткість зубних щіток, скупчення залишків їжі в області між зубів, застосування паст та інших засобів для очищення не за призначенням.

Уникнути карієсу, запалення та кровоточивості ясен, втрати зубів допоможе комплексний догляд. 

До засобів гігієни порожнини рота відносяться:

  • Зубні пасти та гелі. Бувають гігієнічними (тільки очищують і освіжають подих) та профілактичними (для запобігання захворювань порожнини рота).
  • Зубні щітки. Класифікуються за типом і жорсткості щетини, кількості рядів щетинок, призначенням і розміром робочої частини.
  • Ополіскувачі. Містять натуральні компоненти та відвари лікарських рослин, призначені для запобігання запалень ясен.
  • Зубні нитки (флоси). Спеціальне волокно з перекручених ниток призначене для очищення міжзубних проміжків.
  • Порошок і таблетки для обробки зубних протезів.
  • Жувальна гумка. Можна використовувати після їди замість флосів.

Лікувально-профілактичні засоби цієї категорії повинні відповідати вашим потребам. Гель або паста можуть містити фтор, активні антисептики або ферменти, які здатні очищати поверхню зубів від бактерій. Щітка має дбайливо знімати наліт, не дряпати ясна.

Якщо немає можливості скористатися пастою та щіткою, слід застосовувати пінки. Дехто віддає перевагу гігієнічному догляду за порожниною рота з використанням зубного порошку або пудри. 

Щоб завершити догляд за зубами і порожниною рота, необхідно полоскати рот трав'яним або масляним бальзамом. Їх склад може бути повністю натуральним або комбінованим.

Додатковим засобом, який рекомендується застосовувати двічі на рік, — це глибоке професійне чищення зубів. 

Догляд за зубами і порожниною рота: основні правила

Гігієна порожнини рота — щоденні заходи, спрямовані на догляд та запобігання розвитку захворювань, що вражають порожнину рота. Чистка є основною частиною цього догляду. Вона передбачає не лише використання зубної пасти, але й чищення ділянок між зубами та ясен. Для цього використовується зубна нитка та іригатор (маленька зубна щітка).

Рухи під час очищення повинні бути круговими, без надмірного натискання. Результат не поліпшиться, якщо щітка буде швидко тертися об емаль. Швидше за все, поверхня зуба травмується, можуть кровоточити ясна, а наліт так і залишиться, особливо у важкодоступних місцях.

Обираючи засоби по догляду за порожниною рота, зверніть увагу на їхні властивості. Щітка повинна мати щетину м’яку або середньої жорсткості та різну довжину ворсинок. Особливо це важливо тим, у кого встановлений протез або коронка. Правильно підібрана щітка матиме легкий масажний ефект на ясна, щоб запобігти виникненню запалення.

Купівля засобів гігієни порожнини рота

Кожен засіб для догляду за порожниною рота має свої особливості. Придбати необхідний гігієнічний продукт можна за допомогою сайту «Клікіс», де можна ознайомитися з перевагами різних товарів, що мають лікувально-профілактичний ефект.